Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tenyésztőreaktor házilag? És...

EagleHUN kérdése:

Tenyésztőreaktor házilag? És valaki meg is próbálta?

Figyelt kérdés

Csak egy kis napi érdekesség:

[link]


Őrült vagy meg nem értett zseni?



2017. ápr. 2. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább mind a kettő, sajnos bele is halt a sugárzásba, pedig nagy tehetség volt. De manapság már nem tudnál annyi üzemanyagot szerezni, régebben még a füstjelzőkben, gázharisnyákban meg hasonló dolgokban volt amerícium meg ilyesmik, ezeket gyűjtötte, na meg talált rádiumos festéket egyszer amit egy órában felejtett az órás, régebben ezzel festették fle a számlapokat, hogy világítsanak a sötétben. Na meg úgy szerzett információt, hogy egyetemi tanárnak kiadva magát e-mailt írt az USA nukleáris hatóságának, manapság már ennyi nem elég, hogy információt szolgáltassanak neked az ilyen folyamatokról szerencsére :D
2017. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha kitartóan átforgat pár tízezer köbméter itthoni bányameddőt, akkor lehetséges üzemanyagnak valót összeszedni. Esetleg kicsákányol egy új tárnát Pécs mellett :D


Szerintem a problémásabb része a nyersanyagot betölthető formába hozni, főleg házilag.


De ha esetleg belevágnál szólj és beszállok, flex, hegesztő szögvas van itthon :D

2017. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"sajnos bele is halt a sugárzásba"


A wikipédia szerint alkoholmérgezésben halt meg.


"Hahn's father has since confirmed that the cause of death was alcohol poisoning."

2017. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Így van végül alkoholmérgezésben halt meg. A fiatalkori hülyesége után bár kemény sugárdózist kapott azt túlélte.

Sőt utána atommeghajtású anyahajón dolgozott igazi reaktorral!

És miután leszerelt még atomerőműben is dolgozott!

Érdemes végigolvasni a cikket az életéről.


Természetesen nem kívánok semmi hasonlót csinálni, bár én ásványokat gyűjtök és nem bánnék pár "ritkaföldfém" ásványt a gyűjteményemben, semmit nem csinálnék velük. (Pl egy kis uraninit vagy ilyesmi eláldogállna ott sokáig...)


Amit viszont a cikkből leszűrtem: A srácnak szerintem sikerült az izzóharisnyákból kinyert Thóriumot U233 -á alakítania és az elindult lefelé a bomlási soron.

Tehát a tenyésztése végülis sikeres volt.

Önmagában "felaktivizálás" nélkül egyik összegyűjtött elemtől sem kapott volna nagy dózisokat.

Meg nem kellett volna az egész műhelyét mentesíteni (elbontani) ha ez nem így van.

A cikk is írja hogy ólomlemezekkel védekezett.

És ez is kevésnek bizonyult, ez is bizonyítja hogy nem csak úgy egymás mellé pakolgatta az elemeket...!


Végül a kiszabadult radioaktivitást érzékelték és úgy találták meg!


Mindez 17-évesen azért valljuk be elég nagy teljesítmény még ha jó vége nem is lett a dolognak.

2017. ápr. 3. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!