Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kvantumfizikát hol/miben...

A kvantumfizikát hol/miben fogjuk tudni hasznosítani az elkövetkező évszázadokban?

Figyelt kérdés

Milyen találmányok születhetnek ezzel kapcsolatban?

A kvantumszámítógép mikor kerülhet forgalomba?


2017. márc. 5. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

1: bármi, ez még nagyon új terület.

2: 5-10 év.

2017. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dellfil ***** válasza:
100%

A félvezetők működése kvantumfizikával magyarázható. Az összes ilyen alapú rendszer tervezése, gyártása kapcsolatos vele. Szinte az összes elektronikai eszközünk mára már félvezető "alapokon" nyugszik. Az élet szinte minden területén megtalálhatóak ezek a kütyük. Hadd ne soroljam... Kezdve az "okos"telefontól, a számítógépeken át a modern kenyérpirítóig... stb, stb.

Az elkövetkező évszázadokról csak sejtés, teória szinten lehetne beszélni.

(A kvantumfizikát, ha sikerül egybeolvasztani a gravitációról tudottakkal - azaz az általános relativitás elméletet egybegyúrni a kvantumelmélettel - egy egyesített elméletbe, sok csoda dolgot eredményezhet.)

A kvantumszámítógép... igen, az közvetlenül hasznosít a műveleteihez kvantum effektusokat, míg a hagyományos számítógépeknél csak az alkatelemeiknek a működésében jelennek meg kvantum effektusok.

De:

[link]

Vagy általánosabban:

[link]

Na mármost, ha ténylegesen megvalósul, - azaz lesz működő kvantumszámítógépünk - nem biztos, hogy az olyan jó lesz az emberiség számára, mint reméljük. Nem, ne tessék a Skynet "gonosz" emberirtó molochjára gondolni. Sokkal kifinomultabb veszély özön fenyegethet... De az is lehet, hogy nem. Vagy a technológiai szingularitás. Ki tudja milyen hatása lenne?

[link]

Nekem például halovány gőzöm sincs róla. Inkább csak némi kíváncsisággal vegyes izgalmat érzek...

És nem hiszem, hogy az emberi populáció ily módon olyan könnyen legyalulható lenne. Persze a "civilizáció" más tészta. Az egy kínai porcelán sérülékenységével bír. :) Vagy lehet, hogy még túl is becsülöm.

Ha a fentiekből - az emberiségre nézve - a pozitívumok valósulnak meg, (kétlem!) akkor a plafon a csillagos ég. Szó szerint.

Csillagkapu? :D Na persze nem úgy...


dellfil

2017. márc. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tudományos kérdéseken túl nekem ilyenkor mindig az üzlet és a marketing jut eszembe. Lehet sok csodálatos találmány a közeli jövőben, de a húzóerő nagy valószínűséggel a profit lesz akkor is, ahogy eddig is így volt. Az új technológiák elérhetőségét sem a kutatók döntik el, hanem pl. hogy azt milyen apró adagokban lehet eladni, hogy kb. havonta újat vegyünk.

Tudom, pesszimista vagyok, de a találmányok csak részben szolgálják a mi érdekeinket. Nagy részt a gazdaságot működtetik azzal, hogy megvesszük.

:(

2017. márc. 6. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, a technológiai fejlődés és a marketing szoros kapcsolatban áll, mégpedig az emberi alaptulajdonságok okán. az ember kíváncsi lény, ezért (szinte) minden érdekli. Ez fejlődésének motorja. De az ember sikerorientált is, azaz a motiváció rendkívül fontos szerepet játszik cselekedeteiben. Emberek elképesztő dolgokra képesek, ha valami belsőleg mozgatja őket. És ugyanezek szintén érthetetlen passzivitásra képesek, ha elvesztik érdeklődésüket. A kérdés az, miként van a kíváncsiság és a motiváció egyensúlyban.

A kíváncsiság egy határon túl társas vállalkozás, és kielégítése rendkívül drága tud lenni. Ugyanakkor a technolódiai fejlődés már kora szakaszában létrejött a munkamegosztás, ami napjainkra olyan mértékű tud lenni, hogy hasonló területek kutatói is nehezen értik egymást. Ezért a rendkívüli innovációra képes ember és az ahhoz szükséges befektetési képesség birtokosa is erősen szétvált. Lehetséges, hogy a befektető egyszerűen meg se érti, miért lenne jó egy kutatásba fektetni forrást. Ekkor nem lesz elég motivációja ennek megtételéhez, következésképpen a kíváncsiság kielégítetlen marad az innováció nem következik be. Témánkhoz kapcsolódva, ez a fejlődés lelassulását, a szingularitás kitolódását eredményezi. De van még egy szempont. A befektetőnek azért nem lesz motivációja, mert nem tud eladni. A társadalom egy olyan terméket kellene, hogy felhasználjon, amelyhez nincs kellő képessége. Azaz nagy tömegek semmire se tudnák használni, nem győzhetők meg eléggé, nem lesz motivációjuk a vásárlásra. Már ma is dívik az eszement reklám. „Jöjjön be hozzánk vásárolni. Sok holmink van, egy biztosan tetszeni fog önnek. Mindegy mit vesz, csak vigye”.

A nagy kérdés tehát, hogy a kíváncsiság és motiváció egyensúlya megbomlik-e, azaz a kíváncsiság tárgya, a technológiai fejlődés elszakad-e a motiváció növekedésétől, vagyis a felhasználhatóságtól, az emberiség képességeitől.

2017. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Lehetséges, hogy a befektető egyszerűen meg se érti, miért lenne jó egy kutatásba fektetni forrást. Ekkor nem lesz elég motivációja ennek megtételéhez, következésképpen a kíváncsiság kielégítetlen marad az innováció nem következik be."


Na látod, ebben teljesen igazad van! Éppen ezért kell bátran belefektetni olyan dolgokba, amik akár veszteségesek anyagilag, de valami jó célt szolgálnak. Vonatkozik ez főleg azokra, akik milliárdosok. Pl. ha nekem lenne 10 milliárd dollárom, simán befektetnék 2-3 milliárdos tudományos kutatásokba, már csak azért is, mert érdekel. A pénzem valamire úgyis el fog menni (ha nem megy el, akkor minek van?), éppen ezért ha elmegy valamire, akkor legalább jó célt szolgáljon.

2017. márc. 6. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!