Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Függvény keresés?

Függvény keresés?

Figyelt kérdés

Van egy tapasztalat amit papírra vetek, az eredményeket tudom ábrázolni, egy x-y koordináta rendszerbe és összekötöm a pontokat(mondjuk regressziós egyenessel) akkor lesz egy függvényképem/ábrám.

A kérdésem az, hogy miként találhatok függvényt, ami leírja az ábrámat?

Ha begépelt értékekből van program, ami mutat nekem egy függvényt, az is érdekelne, de jobban érdekel, hogy én papíron ezt miként fogom tudni meghatározni, vagy milyen módszerek vannak függvény keresésre?



2017. febr. 12. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazság szerint próbálkozással lehet megtalálni a függvényeket. Dobálsz rá függvényeket, és próbálod linearizálni. Lehet deriválással is próbálkozni, ha a deriváltjával könnyebben boldogulsz. Ha van valami elméleti ismereted arról, hogy milyen jellegűnek kéne lennie, akkor próbálkozhatsz eleve bonyolultabb modellek illesztésével. De nincs rá igazából jó módszer.
2017. febr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én erre a célra is a GeoGebrát használom. Egy példa:

[link]

Ha érdekel, kérdezz tovább!

2017. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Excelben grafikonon ábrázolod.

"Trendvonal felvétele", és tudsz rá illeszteni exponenciális, lineáris, logaritmikus, hatványos görbéket.

Kiírja a függvényt is, ha akarod.

Persze nem árt tudni, hogy kb. minek is kéne kijönni, milyen típust kell keresni.

2017. febr. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!