Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik fiú milyen jelmezbe...

Melyik fiú milyen jelmezbe öltözött, ha minden állítás igaz?

Figyelt kérdés

Misi, Pali és Jani farsangra készülődnek. Három jelmez áll rendelkezésre: bohóc, kalóz és szellem.

Pali ezt mondja:

-Ha Jani bohócnak öltözik, akkor én kalóznak! De ha Jani lesz a kalóz, akkor és a szellem.

Misi erre megszólal:

-Ha Pali nem bohócnak öltözik, akkor én leszek a kalóz!


2017. jan. 23. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Pali nem akar bohóc lenni, tehát az csak Misinek maradhat.

Így már Jani nem lehet bohóc, tehát a Kalóz marad neki.

A maradék (szellem) pedig a Palié.

2017. jan. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Nézzük:


1. Jani bohóc. Ekkor Pali kalóznak fog öltözni. Mivel Pali nem bohóc, így Misi kalóz akar lenni. De a kalóz jelmezt már foglalt. Nem jó.

2. Jani kalóz. Ekkor Pali szellemnek fog öltözni. Mivel Pali nem bohóc, így Misi kalóz akar lenni. De a kalóz jelmezt már foglalt. Nem jó.

3. Jani szellem. Ekkor Pali öltözhet bárminek, tegyük fel kalóznak öltözik. De mivel Pali nem bohóc, így Misi is kalóz akar lenni, de a kalóz jelmez foglalt. Nem jó.

4. Jani szellem. Ekkor Pali öltözhet bárminek, tegyük fel, hogy bohócnak öltözik. Ekkor Misit nem kötelezi semmi, öltözhet akárminek, akár kalóznak is.


Tehát:

Jani: szellem

Pali: bohóc

Misi: kalóz


Nézzük az állításokat.


„Ha Jani bohócnak öltözik, akkor én kalóznak!”

Mivel Jani nem bohóc, így Palit ez az ígérete nem kötelezi semmire.


„De ha Jani lesz a kalóz, akkor és a szellem.”

Mivel Jani nem kalóz, így Palit ez az ígérete nem kötelezi semmire.


„Ha Pali nem bohócnak öltözik, akkor én leszek a kalóz!”

Mivel Pali bohóc lett mégis, így Misit sem kötelezi ez az ígérete semmire.


És itt a feladat trükkössége. Misi azt ígérte, hogy ha Pali nem bohóc, ő kalóz lesz. De ez nem jelenti azt, hogy ha Pali mégis bohóc lenne, akkor ő ne lehetne kalóz.

Ez olyan, mintha én azt mondanám: „Ha holnap nem esik, akkor átmegyek a boltba.”. Ez nem jelenti azt, hogy ha esik, akkor itthon kell maradnom, én csak arra az esettem ígéretet, hogy ha nem esik, akkor mindenképpen átmegyek. Ha viszont esik, akkor majd meglátom, például ha megtalálom az esőkabátot, akkor átmegyek, ha nem találom meg, akkor nem.

2017. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dq ***** válasza:
Ott van a kapcsolódó kérdések között.
2017. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dq ***** válasza:

#1: Misi bohóc, Jani kalóz, Pali szellem


Nem jó, ekkor Misi állítása nem lenne igaz.

2017. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

Jogos!!!

Egy "nem" szócskát benéztem.

2017. jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!