Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Jól tud működni egy ilyen...

Jól tud működni egy ilyen önfenntartó rendszer?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=-NmL2Gk0r_c

egy akvapónia valóban jól tud működni?

esetleg lehetséges az hogy haleledelt se keljen bevinnem és azt is a növények termeljék meg, de mindezt úgy hogy a rendszerből ki is vehessek zöldségeket ha akarok.



#önfenetartó rendszer
2016. dec. 29. 18:18
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:

Egy ismerődöm foglalkozott ilyennel, igen működik, marha nehéz beállítani hogy működjön és marha kényes a külső behatásokra.

Ő inkább hobbiból foglalkozott ezzel mint hogy gyakorlati értelme lett volna, elmondása alapján havonta 1 paradicsomot szüretelhetsz kb. baromi sok munka árán :)

2016. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha akarsz halat is a rendszerbe, akkor kell nekik a haleledel. A haleledelből lesz a halkaki, abból meg baktériumos bontás után a növénytáp. Én is gondolkodok egy nagyobb rendszerben jövőre, már gyűjtöm hozzá a cuccokat. A többiek tapasztalata az, hogy legalább 2 garnitúra halat kinyírtak mire beállt a rendszer, kitapasztalták ki kivel van. Én ezt úgy akarom elkerülni, hogy először halak nélkül üzemeltetem a rendszert egy ideig, szerves trágyát juttatok majd a vízbe, hogy kialakuljon a baktériumflóra a rendszerben. Amikor már minden "beállt" akkor majd rakok bele halat is. Még amit újítani akarok, az egy fűthető fermentor berakása lesz, hogy télen is megbízhatóan mennyen a szerves anyag bontás. Ha pedig csak növényi tápanyagot raksz a vízbe, akkor visszajutottál a hidrofóniáig. Ekkor nem alakul ki lebontó baktériumtenyészet, egyből megkapják a növények ami kell, a hal vonal feleslegessé válik.
2016. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Drága hobbi, de jobb, mintha elinnád.

Havi 1 paradicsom ... muhaha.


Nincs tapasztalatom, de szerintem gyenge pont a betegségek megjelenése.

Mesterséges környezet ha bekerül valami az bajos lehet...

A halak betegségét gyógyító szerek kinyírják a bacikat, a növényvédöszerek még a halakat is.


Másfelől télen lehet, hogy eldöcög a rendszer, de rövid ideig süt a nap, ez kb minden növénynek elégtelen.


Kifizetődőbb egy fűtetlen fóliasátor, amiben palántát tudsz nevelni tavasszal, esetleg salátát, retket ősszel-tavasszal.

2016. dec. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A poén az, hogy nincs betegség. A legtöbb betegség, élősködő, kártevő a talajhoz köthető, ami ebből a rendszerből hiányzik. Ha valami mérgezőt beviszel, akkor a halakat azonnal kinyírod. Az biztos hogy kényes az egyensúly, de csináltak már olyan működő rendszert is, ami csak egy aranyhalból, egy növényből áll. A nagyobb rendszer szerintem jobban tolerálja a kilengéseket, több puffer van a mennyiségben. Túl nagyot azért nem érdemes csinálni, mert a cél az, hogy egy család igényeit kielégítse.
2016. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Növényt még tudsz "sterilen" bevinni a rendszerbe mag formában, halat és levegőt kevésbé.


Én valahogy nem látom a Gönczi Péter féle akvaponiás rendszert mostanában a hírekben csillogni.

2016. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!