Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennji ideig marad lezárva a...

Mennji ideig marad lezárva a sorompó?

Figyelt kérdés
Ha van egy Nap Föld hosszúságú vonat ami 0,9c vel halad el a föld mellett és a földön van egy jelképes sorompó ,a földi emberek számára meddig kell lezárva tartani a sorompót? A vonat egyik kocsija sem gyorsít és a sín a görbült téridőt követi ,a vonatra semmilyen erő nem hat.

2016. dec. 26. 21:03
1 2 3
 11/24 Mojjo ***** válasza:

A válaszíró a hosszkontrakciót szeretné kiugrasztani a bokorból. Én úgy gondolom - de teljesen nem vagyok benne biztos -, hogy kb 4 percig.

A földi megfigyelő ugyanis a vonatot 65,4 millió km hosszúnak méri.


(A kérdés egy másik kérdés alatt egy ügyeletes tard által írt eszmefuttatásban merült fel. Valakit vagy megihletett, vagy az ottani kommentelő inkább kiírt egy új kérdést, csak, hogy valaki válaszoljon már neki, mert ott végleg megunták.)

2016. dec. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Mojjo ***** válasza:
@11: akarom mondani, a kérdező, nem a válaszíró.
2016. dec. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nekem 9,26 perc jött ki !


Mojjo hallottál már a kövér rab és a rács viszonyáról? Ha a rab gyorsan szalad a rács mellett összemegy ezáltal kiszabadul a börtönből !?


De a rab azt is láthatja hogy a rács szalad mellette tehát még sűrűbb lesz és nem fér ki rajta!


Te komolyan azt hitted ha létezik két test ami normál állapotukban nem fér át egymáson akkor csak azért mert mozgatjuk megváltozik a testek ezen kauzalitása? :D


Az hogy a vonat 150Mkm a földi rendszerben számolva értendő .Ha van itt egy úttest ami 4m széles a két szám közt lévő kauzalitást nem fogod felborítani azzal hogy mozgatod egymáshoz képest őket.


Komolyan az a válaszod hogy 4perc?


És ha azt kérdeztem volna hogy ha van egy Nap Föld követési távolságú fotonpár ,az egyik piros a másik kék fényű mennyi idő telik el a kettő becsapódása közt azt válaszolod hogy egyszerre fognak becsapódni? Téged nem zavar hogy még a fénynek is 8 percig tart ezt az utat megtenni:D Vagy a hátsó foton direkt felgyorsul 40c re hogy a kedvedért itt a földön beérje a 150 Mkm re lévő társát ?

2016. dec. 27. 13:03
 14/24 Mojjo ***** válasza:

@13:

"Az hogy a vonat 150Mkm a földi rendszerben számolva értendő."


Mondjuk ez nem volt világos, így valóban valamivel több, mint 9 perc - gondolom, jól számoltad.

2016. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

És azt is meg kell jegyezni hogy a vonat szokott állni is a Nap Föld közötti szakaszon mert ez a földi sin meghosszabbítása a napig . A vonat ekkor is 150Mkm hosszú pont ugyan úgy mint az egyéb földi állomásokon álló 200m hosszú átlagos vonatok.


Ez egy galaktikus járat ,messziről érkezik néha és akkor már nem gyorsul , és a földi gravitáció hatását is elhanyagoljuk . De ha a sorompó 9,266 percig van lent akkor a vonat nem mehetett össze. De miért is ment volna össze hiszen két egymást követő foton ezen a távon 8 percig tartaná lezárva a sorompót ,a vonat meg csak annyiban különbözik hogy 0,9c vel halad.


De te eddig azt vallottad hogy ugyan azt látja az egyik a másikról mint a másik az egyikről tehát mind a kettő azt kéne lássa hogy a másik rövidült.

2016. dec. 27. 15:19
 16/24 Mojjo ***** válasza:

@15: természetesen, mindkettő azt látja, hogy a másik rövidül. Történetesen a vonaton ülők számara a Nap-Föld távolság, meg úgy az egész világegyetem, a földi megfigyelő számára meg a vonat. Így, ha nem a földi megfigyelő mérte a vonatot 1CsE hosszúnak, hanem a vonat személyzete, akkor a 4 perces válaszomnál maradok. Ha a földi megfigyelők mérték 1CsE-nek, akkor a kicsit több, mint 9 percnél.


Ezzel a foton ennyi, meg annyi idő alatt teszi meggel fogalam sincs, mit akarsz mondani. Tudod, mi azt látjuk, hogy a foton az Androméda galaxisig több, mint 2 millió évet utazgat, de ha mi a fénysebesség 0,9999...%val mennénk, akár pár percre, vagy még kevesebbre rövidülne az idő. Itt tökugyanez a helyzet. Hiába tart a fénynek is ~8 percig a Nap-Föld út, a hosszkontrakció miatt pont annyira nem számít ez, mint az Andromédára utazás esetén.


Amúgy ezzel megszívtad. Mert tudom, igazából a wikipédiát sem fogadod el (a hosszkontrakciós magyar wikis szócikkben is ott van leírva, hogy szimmetrikus a jelenség a megfigyelőkre), sem dgy-t, sem senki mást, de ezt - a hosszkontrakció szimmetrikus voltát - így expliciten valami Albert Einstein nevű fószer is leírta egy laikusoknak szánt könyvében IS. Ami történetesen a könyvespolcomon van. Még most éjjel beidézem, aztán csókolom. Ebben a topicban is.

2016. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Hihetetlen vagy!


Ha szerinted a földi megfigyelők mérték 1cse nek akkor ha a vonat megrövidül a földieknek ,hogy tarthatod fent továbbra is azt az állításodat hogy 9,26 percig tart az áthaladás? Tán felére lassított a felére rövidült vonat ,másképp nem jön ki a 9,26 perc. ellentmondás ellentmondás hátán.


Végiggondoltad ugye nem.


Van egy piros lézered a Nap nál meg van egy zöld lézered a nap mögött 1cse re .


A Földről egy kapcsolóval párhuzamos kötéssel egyszerre kapcsolod őket.


A piros lézer fénye 16 perc után éri el a földet , a zöld lézeré 32 perc után . Vagyis 16 perc a kapcsoló megnyomása után eltelik és még 16 percig csak piros színt látsz,csak a 32. perben sárgul be azaz keveredik össze a két lézer a földön.


De te azt állítod tudósokra meg wikipédiára hivatkozva hogy a két fényimpulzus közti 1cse távolság megrövidül csak mert fénysebességel haladnak. Igen az ő szemszögükből ez így van . De te a földi megfigyelőhöz képest is ezt állítod aminek semmi értelme mert ezzel azt állítod hogy a föld számára is összement az univerzum hogy ne kelljen a hátsó fotonnak gyorsabban mennie fénysebességgel vágod? áhh ugye nem érted és nem akarod végiggondolni.


Úgy látom ebből is animációt kell csinálnom ,ahogy a g hullámokból már elkészült . Legalább magamat igazolom vele ha már a tudósokat sem érdekli a valóság működése.


https://www.youtube.com/watch?v=GH-2j-wi33o

2016. dec. 28. 01:26
 18/24 Mojjo ***** válasza:

"Ha szerinted a földi megfigyelők mérték 1cse nek akkor ha a vonat megrövidül a földieknek ,hogy tarthatod fent továbbra is azt az állításodat hogy 9,26 percig tart az áthaladás?"


Természetesen úgy, hogy a földi megfigyelők ez esetben már a megrövidült hosszt mérik 1 CsE-nek.


Amivel pedig ide tartozom, idézet az Einstein által írt könyvből. Csak a lényegi részeket citálnám, de azért odaírom, miről szólnak a kihagyott részletek. Csak, hogy ne érhesse szó a ház elejét. Annyit változtatok az eredetihez képest, hogy a képleteket GYK-kompatibilisre alakítom - pl a gyökvonást egykettedik hatványra emeléssel írom.


Előzmények: vonatos szemléltetés. Ugyan nem millió kilométeres, de azért jó. És mostantól idézek:


"a töltésnek a K koordináta-rendszer, a vonatnak pedig a K1 koordináta-rendszer felel meg."

(...ide nem tartozó levezetés a Lorentz-trafóról...)

"A K' rendszerben az x' tengelyre helyezek egy méterrudat úgy, hogy kezdete az x'=0, vége pedig az x~=1 pontban legyen. Mekkora a rúd hossza a K rendszerben?"

(...levezetés...)

"Tehát egy hosszirányban v sebességgel mozgó merev méterrúd hossza csak (1-v^2/c^2)^1/2 méter. Azaz a mozgó merev rúd annál rövidebb, minél gyorsabban mozog."

(...elmélkedés a v=c eseten...)

"Ha ellenben olyan egyméteres rudat választanánk, amely a K-hoz viszonyítva nyugiszik az x tengelyen, akkor azt találnánk, hogy a hossza a K' rendszerből ítélve (1-v^2/c^2)^1/2, ez pedig teljesen megfelel a relativitás elvének, amelyre meggondolásainkat alapoztuk."


(A relativitás elve alatt a Galillei-féle relativitási elvet érti - amint azt a könyv első részében ki is fejti.)


Az idézetek innen vannak citálva:

Albert Einstein: A relativitás elmélete. Kossuth Könyvkiadó, 1993. 33.-34. oldal.

2016. dec. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Mojjo ***** válasza:
Ja igen. Tudom, a másik topicban még van egy tartozásom. Ne aggódj, megadom, csak igen alulmotivált vagyok. Nem szívesen töltöm azzal az időm, hogy neked keresgéljek, sorry. Ide rendeztem a beígért tartozásom, így nyugodtan tekintsd ezt a topicot lezártnak.
2016. dec. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Hihetetlen hogy nyomatod a süketelésedet és ezt senki nem veszi észre csak én.



Nem érted meg hogy ha mindkét rendszer azt méri a másikról hogy megrövidült akkor oszthatunk rövidüléssel és nem történt semmi ,nincs is idődilatáció!Te arról győzködsz hogy a fenti esetben nincs idődilatáció!


Miért nem gondolkoztál el azon amit a két kapcsolt fotonról írtam ? Ott is levezeted hogy a köztük lévő 1cse megrövidül 0 ra a földről nézve?


Oké menekülj el meg dugd a homokba a fejedet ahogy az összes többi Dávid Gyula féle tekintély ember ha kikapsz egy fogós kérdést .


Úgysem érdekel ez senkit de hát ezért is tart ott a világ ahol tart mert csak mondjátok a mantrát de ész nélkül és a gyerekek meg ezt tanulják meg bár nincs is jelentősége .

2016. dec. 28. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!