Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Radiátorokba miket öntenek...

Radiátorokba miket öntenek vagy miket tesznek hogy mindenütt növelje a hő ontást ha a radiátoroknál nem jó?

Figyelt kérdés
Az adott esetben a radiátorban víz van és a szelepek ki vannak nyitva csak valami vízkő vagy hasonló dugulás lehet benne olyan anyag kellene bele amit arra használnak kifejezetten hogy beleöntik a keringetős rendszerbe és mindenképpen kitisztítja és mindenütt leadja a hőt?
2016. dec. 6. 04:04
1 2
 11/19 Wadmalac ***** válasza:

#10:

Tényleg mindenkinek ez az egy sor fáj?

:D

A többi, amit írtam, máris a feledés homályába vész.

2016. dec. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Igen, kedves Wadmalac! Ez az egy sor fáj.

A te válaszaidat olvasva hozzászoktunk a tudományosan megalapozott, korrekt kommentjeidhez. Ha a komment előtt ott a Te neved, az számomra egy védjegy, hogy igényes, és korrekt választ kapok.

Akár az érettségin is mondhatom a tanárnak.


Most is egyszerűbb lett volna a hitelesség megőrzése érdekében azt mondani, "hú bakker, benéztem, rossz magyarázatot írtam, bocsi" , mintsem még két kommenten keresztül maszatolni.

Szimpatikusabb, elegánsabb megoldás lett volna.

2016. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Wadmalac ***** válasza:

Nem óhajtottam maszatolni, nem tudom, ki hogy érti, természetesen én sem úgy, hogy olyan lötty kerül bele, mai kijön a kazánból és sutty két másodperc alatt kihűl (amúgy nem is tudom, mi lehetne ilyen folyadék, én nem ismerek ilyet). Miután kommenteltem, gondolkodtam is, hogy ez sántít, így hagyjam-e, de nem foglalkoztam vele sokat, gondoltam a szóba jöhető folyadékok esetére nem releváns.

Az továbbra is fenntartom, hogy a folyadék hőkapacitásához megfelelő keringési sebesség az igazán fontos pont. Láttam válaszban a keringési veszteségeket, szerintem az ilyen célra szóba jöhető folyadékoknál olyan a hőkapacitás, hogy ez nem igazán jelentős pont (persze rendszerméret-függő, ha több száz méternyi bonyolult csővezetékből áll a komplett rendszer, akkor számíthat, de ezen nem agyaltam, mégiscsak gyanús, hogy a kérdező nem a ferihegyi repteret, hanem a lakást akarja fűteni). A magas hőkapacitású véglet sem lenne jó, mert akkor a fűtő oldalon rossz a hőfelvétel.


Én úgy érzetem, a komment többi részén van a súly, a rendszer optimalizálásán, az alapból adott folyadékhoz, ami BIZTOS, hogy víz lesz.

Azt meg nemigen lehet hőkapacitásra adalékolni, csupán a rendszer hőfelvevő és leadó felületeit összelőni a keringési sebességgel.


Na ezért volt nekem furcsa a nagy felháborodás ezen a soron.

2016. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy körül lehet nézni, ahol egyértelműen érzem, hogy HÜLYESÉGET írtam, szoktam is utólag korrektúrázni vagy meakulpázni.

Ezt most nem éreztem olyan súlyú pontnak, hogy érdemes lenne rajta rugóznom.

De ezek szerint kénytelen leszek ilyenekre is figyelni.

2016. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát, igen, mester! A védjegy, vagy a 'brand' kötzelez!
2016. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Wadmalac ***** válasza:

Assz'em páran túlértékelnek és utána a képzelt színvonalat várják el.

:)

2016. dec. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Valami anyag ami nem kárositja a lemez radiátort es hatasara az osszes lemez radiátorban tiszta holeadas megy vegbe hiba nelkul?
2016. dec. 15. 02:51
 18/19 Wadmalac ***** válasza:
Sima ioncserélt vízzel nem lesz gond. Első pár felfűtés után nem árt mégegyszer lelégteleníteni, akkor oldott gáz sem sok marad.
2016. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Lemez radiátor esetében akkor is milyen anyagot fejlesztettek ki vagy mit lehet bele rakni hogy a benne lévő tömődés szennyeződést meg oldja és ki tisztítsa a lemez radiátor rendszerben?
2016. dec. 15. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!