Milyen módon teszi tönkre a mikrót a fém?
A villa szikrázik ugyan, de ennek milyen rossz hatásai lesznek a benne lévő ételre és a mikróra?
Avagy ha egy kanál van a teában, vagy egy fém edényt rakunk be akkor annak nem lesz rossz hatása a mikróra vagy csak kevésbé lesz rossz hatása?
Röviden, mert a fémekben nagy mennyiségű szabad elektron van, amik a mikrohullámok következtében mozgásba jönnek, és például az evőeszközök hegyes végein, vagy egy darab gyűrött alufólia élei mentén nagyobb mennyiségben felgyűlve úgymond ívet húznak a kisülés helye és a legközelebbi fémtárgy között. A gond akkor van, ha a fémtárgy forgás közben hozzáér a falhoz, mert akkor ez az elektromos ív a fém és a mikró fala között jön létre, mert ha ennek következtében kilyukad a mikró fala, az már komolyabb gondokhoz vezethet.
Szóval ha beteszel egy bögre vizet egy kiskanállal melegedni, abból alapesetben nem lehet baj, csak utána ne nagyon fogdosd a kanalat, amíg ki nem hűl :D Adott esetben ennek még pozitív hatásai is lehetnek, a gyorsan felforrósodó kanál gyorsabban melegíti a vizet is, és akár a túlhevítést is megakadályozhatja. A baj a nagyobb tárgyakban, vagy a kisebbek rossz elhelyezésében rejlik.
"tehát azt mondod hogy kiskanál teában az hosszútávon is ajánlható? és semmi baja nem lesz a mikrónak?"
Kifejezetten jót tesz. Mármint abból a szempontból, hogy a víz forrásának jó kiindulópontot ad. Nem kell attól tartani, hogy sikerül túlfűteni a vizet forrás nélkül és amikor benyúlsz a bögréért, a mozdítástól a kezedre forr ki a bögrényi mondjuk 105 fokos víz.
Persze ez teli bögre vízre igaz, ami jórészt ellepi a kanalat.
Két ujjnyi kávéból háromnegyedében kilógó kanál már csúnyán tud gerjeni és az már a mikró gerjesztőtekercsének sem tesz jót.
Ja és igazán csak sima víznél van túlfűthetőségi veszély. Egy bögre kávé, tea, leves tele van ionokkal, lebegő szilárd részecskékkel, rengeteg jó forrásindító gócponttal, ezekre nem jellemző a túlfűthetőség.
"Állítólag a mikró mikrohullámai széttördelik az ételekben, italokban lévő nagyobb molekulákat, amelyeknek akkorában kéne bejutniuk a szervezetbe, mint mikrózás előtt, mert csak úgy tudja hasznosítani őket a szervezet. Emiatt tehát a mikrózott kaják nem egészségesek, mert az alapból bennük megtalálható hasznosabb dolgokat széttördelték a mikrohullámok."
Ennek az egésznek nincs értelme.
1. Az anyagok milyenségét - többek között - éppen az azt felépítő molekulák és a köztük lévő kapcsolatok típusai határozzák meg. Ha megváltozna a szerkezet, akkor azt azonnal látnád, mivel teljesen más lenne a tányéron mikrózás előtt, mint után. Mondjuk betennél melegedni egy szelet rántotthúst, és mivel széttöredeznek a molekulái, amik miatt eleve úgy néz ki az a szelet hús, ahogy, gyakorlatilag amit aztán kivennél a mikróból, valami felismerhetetlen állagú massza lenne legfeljebb.
Vagy egy egyértelműbb példa, a víz, vízgőz és a jég mind egészen más tulajdonságokkal és "kinézettel" rendelkeznek, pedig csak a molekulák közötti kapcsolat változott, az eredmény mégis azonnali és látványos.
2. A szervezeted éppen arra törekszik hogy az elfogyasztott étel molekuláit minél kisebb részegységekre, monomerekre bontsa, mert csak így tudnak felszívódni és hasznosulni a tápanyagok. Rengeteg különféle lebontó enzim, lipázok, proteázok, stb, dolgozik folyamatosan azon, hogy lebontsa az anyagokat, mielőtt a szervezet felhasználhatná őket.
Ergo nem csak az alap állításnak, de a konklúziónak sincs valóságalapja.
"Ha csörög bent a telefon, tehát van bent térerő, akkor a mikró mikrohullámai is ugyanígy kijutnak működés közben, és olyan mikrót nem szabad venni!"
Ez maximum a 900-as GSM időkben volt igaz.
A mikró Faraday-kalickája hullámhossz-hangolt. Más hullámhosszakra nem biztos, hogy tökéletesen szűr.
Arról nem is beszélve, milyen állati érzékeny lett a mai mobilok vevője.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!