Fizika tanáromat a bermuda háromszögről kérdezgettem hogy mitől mehet tönkre ott a műszer, mi ez?
Ben a lakásban nálunk is összevissza mutatja az irányokat az iránytű. Valószínűsítem, hogy a vasbeton födém bolondíthatja meg, ez nem nagy szám.
Vannak feljegyzett esetek arról is, hogy egész hadtestek haladtak rossz irányba, vagy körbe-körbe a háborúkban, mert az iránytű következetesen rossz irányt mutatott. Utóbb kiderült, hogy vagy nagyobb vasérclelő hely környékén, vagy valamilyen más hasonló jellegű, természetes mágneses anomália volt a ludas.
A Bermuda-háromszöghöz ennek nem sok köze van. Bár sokan hisznek a Bermuda-háromszög rejtélyében, és mindenféle mendemondák keringenek róla, azonban a mai napig nem tisztázott, hogy mi is volt ott valójában. Azért a "volt" szó használata, mert érdekes módon a 70-es évek közepe óta egyetlen eltűnést vagy anomáliát sem regisztráltak.
Itt olvasgathatsz róla, elég bőven:
Egy dolog azért kiderült: ott elég sok a gázkitörés.
Buborékban a hajó nem úszik, a repülő motorja pedig leállhat a gáztól.
Az iránytűről. A tanáron nem utalni akart, hanem ismert. Tudta, hogy egy saját tapasztalat ezerszer többet ér, mint bármilyen magyarázat. És nyilván sejtette a várható eredményt. Eszerint ő még tanár. A megbetegedésed sokkal inkább a magatartásoddal függhet össze, mint az iránytűvel.
A Bermudáról. Lényegében előttem a két fő észrevételt elmondták. Vett hozzá, hogy korábban sokkal tökéletlenebbek voltak a műszerek, a hajók, a lehetőségek, továbbá, hogy azon a vidéken bizonyos időszakokban sok a tájfun.
Számomra egy tanulsága van az egésznek ismét. A tanulás az egyetlen dolog, aminek segítségével megakadályozható a tévútra tévedés. Meg a félelem is ezzel kerülhető el a legjobban. Nincs jobb ellenszer, mint ha tudjuk, mi miért történik.
"Mire akart ezzel utalni a tanár? És miért nem merte nyíltan kimondani?"
ő egy ufó az Orionról BÚÚ huáhuáhuá
Eszes ember lehet a tanárod. Úgy gondolta, hogy a saját tapasztalat többet ér, mint ezer szó. Pláne, hogy - így megjelenésed alapján - kicsit naív és babonás kölyök vagy. :) Becsüld meg, hogy úgy gondolta, te magad képes leszel tanulni a sajét tapasztalataidból. :)
Hogy mit akart veled sejtetni, majd tőle kérdezd meg, de van egy tippem.
A régi iránytűk az elektromágnessesség elvén működnek. Ez a kettő - azelektromosság és a mágnessesság - valójában egyazon erő, bár ez elsőre (amíg nem tanultál egy kis fizikát) biztos nem rögtön nyilvánvaló.
Hogy miért mutat az iránytű Északra, az önmagában is megér egy értekezést, :D de a következőről van szó: a Föld belső magja lényegében tömény vas. Ahogy ez forog, úgy működik, mint egy dinamó, és egy mágneses mezőt hoz létre a bolygón. Hogy a mágnesek miért válnak szét egy neatív és pozitív pólusra, ez megint fizika, amibe itt nem tudunk belemenni, de lenyen elég, hogy egy mágnest akárhányszor, eltörsz, mindig két pólusa lesz, ez egyszerűen csak ennek az erőnek a természete.
Ez a mező elég ahhoz, hogy a bolygó teljes felszínén irányba állítson egy előkészített mágnesdarabot (azaz az iránytűt), de elektromágnesességnek nem ez az egyetlen forrása. Ha elővennél egy másik mágnesvasat, el tudnád téríteni vele az iránytűt.
És itt jutunk el ahhoz, ami szerintem eltéríti nálatok a tűt, bár ezt majd a tanárod monjda meg, hogy igazam volt-e. :p Elektromos mezőt generálhat bármilyen más elektromos műszer is. Szerintem jó esély van rá, hogy ha nálatok otthon sok készülék van bekapcsolva, akkor mindössze az ezek által kreált elektromágnesség képes egy régi típusú tűt eltéríteni.
Nézd csak ezt a kísérletet egy iránytűvel és mobiltelefonnal:
https://www.youtube.com/watch?v=N6_zQQjtmwE
Talán arra akart utalni a tanárod, hogy a korabeli hajózásban megjelenő műszaki berendezések bizony megzavarhatták a mágneses műszereket, így a hajók könnyen eltájolhatták magukat, bármiféle természetfeletti hatás nélkül. :D (Remélem, nem rontottam el a poént azzal, hogy elárultam valamit, ahelyett, hogy hagytam volna, hogy te jöjj rá. :D)
Egyébként ilyen tengeri mágneses pólusok létezhetnek, amik megzavarják a moden berendezéseket is, ezt fel szokták hozni néha lehetőségként az ilyen "tengei rejtélyek" kapcsán, bár ez nem hivatalos elfogadott magyarázat, csak gyakori ötlet/javaslat.
Ami a háromszöget illeti: biztos izgalmas fantáziálni róla, annak idején nekem is az volt. :D (Amúgy ezeknek a városi legendáknak az ellenállósága valami fantasztikus, nem? :D Iskolás generációról generációra továbbadódnak, mint a fajgyűlölet vagy a Mórickás viccek.) Szóval nem árt tisztázni, hogy:
1. a Berumda-"3szög" a világ egyik legforgalmasabb útvonala, tele állandóan utasszállítókkal, turistahajókkal stb. - elég messze áll a ködös, zátonyos, vharos tengertől, aminek a sztorik alapján képzelnéd :D
2. A balesetek, eltűnt hajók/gépek száma nem haladja meg a világbeli átlagot, és a hely nem szerepel a "legveszélyeseb hajózott vizek" listán. Ja, és nyilván parti őrséggel rendelkezik, akiknek nincs semmiféle speciális aggodalmuk ismeretlen veszélyek iránt.
3. a "Berumda-háromszög" kifejezés megalkotója Vincent Gaddis író, újságíró; olyan könyvek szerzője, mint "Amerikai Indán Mítoszok És Rejtélyek" "Láthatatlan Határok: A Tenger Titkai" "Titokzatos Fények és Tüzek" és "Az Aranyláz Kísértetei: Furcsa És Megmagyarázhatatlan Jelenségek A Telérben".
Szóval, lehetett egy-két érdekes eset, de én személy szerint nem hiszem, hogy ott valódi rejtély lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!