Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Itt a Földön mekkora centrifug...

Itt a Földön mekkora centrifugális erő hat ránk a Föld forgása miatt?

Figyelt kérdés
Ha megállna, éreznék valami különbséget a testünkön? És ha gyorsabb lenne?
2016. júl. 26. 16:18
1 2
 11/15 anonim válasza:
Elmondom hogy szerintem mit szeretne tudni a kérdező. Ha tegyük fel az egyenlítőn áll egy ember akkor mennyi ideig tartana egy nap akkor ha olyan gyorsan forogna a Föld hogy emberünk lebegni kezdene azaz súlytalanná válna. Engem például ez érdekelne.
2016. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy az egyenlítőnél mekkora centrifugális erő hat az emberre a Föld jelenlegi forgási sebességéből adódóan.
2016. nov. 3. 15:27
 13/15 anonim ***** válasza:
#8 és #10 a mérvadó, helyes válasz. Elárulhatnád kérdező, mire vagy kíváncsi, nem pedig csak azt, mire nem...
2016. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Arra vagyok kíváncsi, hogy az egyenlítőnél mekkora centrifugális erő hat az emberre a Föld jelenlegi forgási sebességéből adódóan."


A NEM szó nélkül a helyes :) Bocsi, elrontottam.

2016. nov. 3. 21:20
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Hasznosak voltak, sok infót megtudtam belőlük. Ha még valakit érdekel ez a kérdés, írna egy konkrét értéket? Mert ugye a centrifugális erő ki akar minket szakítani innen, de a gravitáció nem engedi. Tehát ha nem forogna a Föld, akkor a súlyunk is nagyobb lenne. Nyilván az akkori súlyunk, mínusz a jelenlegi súlyunk = a centrifugális erővel, ami hat ránk. Ennyi a történet.
2016. nov. 3. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!