A feszültség mitől függ?
A feszültség az ellenállástól és az áramerősségtől függ.
"A kérdés bővebben hogy a feszültség az ugye a két pont közti elektron különbség" Ez így nem igaz. A feszültség az elektromos mező munkáját jellemzi, mialatt adott mennyiségű töltést áramoltat egyik pontból a másikba.
"ha pl van egy 2 v os elem ami tegyük fel 10 óra hosszan tudja tartani a 2 v feszültséget amit egy transzformátorral mondjuk fel tudok tornázni 200 v ra is de akkor csak 1 percig tudja azt adni, akkor ha rövidre zárom az elemet miért nem add le egyből 200 v voltot egy pillanatig miért csak 2 v ot?" Tessék?
Látom nem volt érthető a kérdésem.
Arra vagyok kíváncsi hogy van egy 2 v os elem ami 10 óra hosszan tudja tartani a 2 v feszültséget mondjuk 20 mA áramerősségel, az annyi lenne mint kb 200 v 0,02 mA en 1 másodpercig, most nem számoltam ki csak hasra ütésen írtam valamit, de remélem érthető voltam, vagyis hogy mire gondolok.
Megpróbálom máshogy is fogalmazni, ha van ez a 2 v os elem amiben van 1000 elektron (persze sokkal több van) ami 10 órán át merülne le, én mondjuk van egy másik elem ami 200 v os abban is 1000 elektron van de az 1 másodperc alatt merül le, akkor hogy hogy a 2 v os elem nem sül ki igy ha ugyan annyi elektron van benne?
Egyenfeszültség nem transzformálható! Mégis hogyan akarsz 2V DC-ből 200V AC/DC-t csinálni?! Ahhoz kéne egy inverter, utána meg még egy egyenirányító.
Az hogy meg mennyi az áramfelvétel, attól függ, hogy mekkora a fogyasztó teljesítménye. Ha ráírják a villanyórára hogy 220V/16A, az nem azt jelenti, hogy ha te bekapcsolod a 40W-os körtét, akkor azon is 16A fog átmenni! (Lehetne olyat is, azt áramgenerátornak hívják, de a lakások hálozata feszgenerátor elven működik...).
Szóval 40W-os körténél az áram I=P/u=40W/220V=2/11 A ami kb. 0,2A.
De ha megy még a hűtőd, mosógéped, mikrósütőd, meg a fene tudja mi, ennek az összege 16A fölé megy, és akkor levágja a kismegszakítót. Na ezt jelenti a 16A.
"Kerestem ezt a Galvani-feszültségek összegét de nem találtam"
Dióhéjban arról van szó, hogy vagy az elektródról mennek ionok a lébe, vagy a léből az elektródra, egészen addig, amíg az az erőt, ami ezt a mozgást létrehozza, az elektronok egyenlőtlen felhalmozódása miatti feszültség ellen nem súlyozza. Tehát ez két anyag határán jelentkező folyamat. Ez a feszkó közvetlenül nem mérhető csak valamilyen elektródához képest mérjük a többit sorban (normálpotenciál, standardpotenciál, elektrokémiai feszültségi sor nevek).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!