Hogyan számítható ki néhány értékből a feszültség effektív értéke?
Például van egy mintavételező áramkör, ami 10V 11V és 14V-ot mér, ezekből hogyan határozható meg az effektív érték (true rms)?
Valamint ha folyamatosan mintavételezünk, akkor hogyan lehet kiszámolni a legegyszerűbben a pillanatnyi RMS értékeket, azaz 10 minta után kérnénk egy RMS számítást, majd ahhoz később hogyan lehet hozzáadni a többi mintát, vagy az azokból eredő effektív értéket, egyfajta "futó" effektívszámítási módszer van?
"ezekből hogyan határozható"
Az effektív érték definíciója alapján, nem?
Jó, de ha kiszámolom a három adatból az effektívet és lesz egy új érték, akkor a meglévő effektívet és az új értéket ugyanúgy számolhatom egybe, vagy meg kell várni, amíg lesz több új érték, azokból kiszámítani és a meglévővel átlagolni?
Ha nem állandó feszültségű DC van, akkor is alkalmazható az effektív érték számítása, vagy elég az átlagolás? Ugye nem lineáris a feszültségtől a teljesítmény, mert nagyobb áramot is hajt.
"három adatból az effektívet és lesz egy új érték"
Fel kell írnod a kétféle módszerrel paraméterezve, azonosságként, és igazolni. Ha nem sikerül, akkor nem lehet.
"Ha nem állandó feszültségű"
? A 10, 11 és 14 V az állandó?
2-es kérdéshez:
Az effektív érték nagyjából négyzetes középérték lesz. Az elméleti alap, keressük azt az egyenfeszültséget (vagy egynáramot) amely "ugyanazon" fogyasztón azonos idő alatt azonos munkát végez (illetve egységnyi idő alatt azonos teljesítményű). Mivel P=U*I=U*U/R eleve itt lesz egy négyzetes összefüggésed. A többit már ebből ki tudod találni, vagy ki tudod googlézni. Sajnos ez a fórum nem alkalmas hosszas matematikia levezetésekre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!