A nagyobb háborúk idején a több millió emberi holttest milyen mértékben és milyen mélyen szennyezte a talajvizet?
Rövid távon biztosan, hosszú távon viszont semennyire. Max egy év alatt csak a csontok maradnak meg, főleg azokból akik nem lettek eltemetve, a többi mind visszakerül a természet körforgásába.
Hosszú távon a bombák, aknák, lőszerek kémiai anyagai (puskapor), a rengeteg elpöfögött üzemanyag, a felgyújtott épületek és egybek lényegesen nagyobb mértékben szennyezték a környezetet, mint az emberi maradványok.
"a felgyújtott épületek és egybek lényegesen nagyobb mértékben szennyezték a környezetet, mint az emberi maradványok."
És ha az emberi maradványokat is elégették volna? Azt ne mondd, hogy az jobban szennyezte volna a környezetet, mintha natúr ott hagyták volna.
Maradjunk annyiban, hogy a temetetlen holttestek voltak a leginkább fertőzésveszélyesek.
Nem hiszem ,hogy lenne statisztikai kimutatása ezen állapot ezer alverziójának, ilyen kérdéssel esetleg a katasztrófavédelem epidemiológusai foglalkoznak.
De ha ráguglizol a katasztrófavédelemre és ott a fertőzésveszélyre, lehet, hogy vannak szakcikkek.
Biztos nem konkrétan háborúra, de hasonló helyzetekre.
"És ha az emberi maradványokat is elégették volna? Azt ne mondd, hogy az jobban szennyezte volna a környezetet, mintha natúr ott hagyták volna."
Nem mondtam ilyet. De azért lásd már a különbséget az emberi test égésekor keletkező, nagyrészt CO2 és vízgőz, valamint a mindenféle mesterségesen előállított műanyag, gumi, festékanyagok, motorolaj, nehézfémek meg hasonlók égésekor keletkező rengeteg mérgező vegyület környezetszennyező hatása között.
Más részről, amíg mondjuk egymillió ember tömege úgy saccra 70.000 tonna, addig a háború alatt kábé milliárd tonna nagyságrendben gyújtottak vagy robbantottak fel házakat, gyárakat, vegyi üzemeket, olajkutakat és olajfinomítókat, gazdasági épületeket, kaszárnyákat, hidakat, járműveket, eszközöket és gépeket, tehát még nagyságrendileg sem összevethető a kettő tömege.
Egyébként az emberi test elégetése nagyon jó fertőtlenítő hatású, mert gyakorlatilag minden benne lévő vagy belőle lakmározó organizmust elpusztít. Többek között ezért is volt régen nagy "divat" máglyán elégetni a holttesteket, pont a fertőzésveszély elkerülése végett.
De ezres, tízezres nagyságrendben ezt megtenni, ráadásul úgy, hogy nagy területről kell összegyűjteni a halottakat, amely terület ráadásul erősen bokros-gazos-romos, hepehupás, tehát jármű számára jobbára járhatatlan, igen sok erőforrást foglal le, ami a háború alatt-után nem igazán állt rendelkezésre. Tehát biztos, hogy rengeteg holttest maradt szerteszét eltemetetlen. Sőt, nagyon sok olyan maradvány is volt, amely nem is egy teljes holttest, hanem csak darabok, testrészek (főként leszakadt végtagok), amelyeket aztán meg sem próbáltak begyűjteni.
Szabad megkérdezni, hogy mihez kell ez az információ neked?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!