Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit kell elvégezzen egy olyan...

Mit kell elvégezzen egy olyan személy, aki recepciósként akar dolgozni?

Figyelt kérdés
Turisztikát?
2010. ápr. 9. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
recepcios vagyok,van egy érettségim,meg folyamatban levő egyetemi tanulmányaim,amik messziről se kapcsolodnak turisztikához...
2010. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ok, köszi. Szóval egyetem nélkül is van lehetőségem a recepciós helyre. Végül is mik az elvárások az iegednyelveken kívül?
2010. ápr. 9. 13:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Magam egészségügyi főiskolát végeztem, és recepciósként dolgozom... :S Angolul tudok némiképp, de szinte semmi extra elvárás nincs egy recepcióssal szemben.

Amit én tanácsolok:

- türelem, és higgadtság - ez az egyetlen adekvát válasz a sok tapló gyökér viselkedésére (jó néhány van!)

- gyűjts össze hasznos linkeket, amivel elütheted az időd, mert nálunk vagy rengetegen vannak, vagy órákat unatkozom a gép előtt

- beszélj artikuláltan, tagoltan, nyugodt hangnemben és hangosan.

- nem árt a jó arcmemória (nekem sajnos csapnivaló, de küzdök vele)

- sokat kell nyelni - majdnem elsírtam magam, mikor először kértek arra, hogy söpörjek fel, főzzek kávét stb. - a munka nem büdös, de friss diplomásként (kitűnő diplomával) rendkívül méltatlannak éreztem. Végül, megszoktam...

Tévhit:

Könyvet, értelmes dolgot nem tudsz csinálni a munkaidő kitöltetlen idejében. Mindig van ami megszakít (telefon, jön valaki, kérnek valamit stb.). Ez roppant zavaró, ha rákoncentrálsz egy dologra, egy jó könyvre, egy érdekes cikkre. Sosem jutsz a végére. Max képregény, de azt is csak poénból!


Sok sikert!


z

2010. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És ez alkalmazott tudomány?
2010. ápr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

idegen nyelv...

jah,persze...angolul jol beszéle,németet is megértem,erre legtöbb csak szlovákul,lengyelül tud...ugyhogy kézzel lábbal mutogatok,webforditoval irok válaszemailt...


12 órázok...kegyetlen...12 órából másfél amikor vannak emberek,ez a kis és beköltözés órája,de amugy semmi...de ha belekezdek játékba könyvbe,akkor csörög a telefon...

mondjuk nekem jó,takaritani sosem kell,meg semmit,van takaritoszemélyzet,kávéautomata,meg étterem:D

meg van egy cica pár honapja,vele elvagyok:D


végzettség tényleg nem kell,csak törelem...sokszor volt már,h nem tudtam eldönteni,h sirjak,vagy üssek...

első válaszoló voltam

22/L

2010. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
húúúú, ez kegyetlennek hangzik. De nagyon rendes vagy és köszönöm, h ennyire aprólékosan bemutattad. Én most nagy válaszatás előtt állok és valamiért olyan szépnek képzeltem ezt el. . .
2010. ápr. 10. 11:34
 7/10 A kérdező kommentje:
amúgy nem, ez nem alkalmazott tudomány, csak félreírtam véletlenül. Bocssss!
2010. ápr. 10. 11:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj! :D Csak tetszett naaa azért kérdeztem. :)
2010. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
HIV tesztet.
2010. ápr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a hiv teszt az relativ. betegen is lehet dolgozni ;)
2010. ápr. 11. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!