Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Színkeveréskor miért használna...

Színkeveréskor miért használnak RGB, CMYB-t RYB, és CMYO helyett?

Figyelt kérdés
Szóval miért nem az alapszínekből keverik ki a nyomtatási festéket, és miért nem az elsőrendű mellékszínekből a kivonót? De ha már nem, miért nem az összes másodrendű mellékszín, a sárga+fekete helyett? Magenta, cián, és sárgás-narancs jönne a színkörben, és akkor még talán kijönne a fekete is.

2016. máj. 1. 04:30
 1/10 anonim ***** válasza:
"miért nem az összes másodrendű mellékszín, a sárga+fekete helyett? " ezt nem jól tudod. A sárga fő szín, míg a fehér és a fekete semleges.(nem ma tanultam a szín skálát-a 3 fő szín, a piros, sárga, és a kék, majd az 1 rendű mellék színek és a 2 rendű, de nem folytatom)
2016. máj. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De jól tudom. Rosszul értelmezted a szöveget...
2016. máj. 1. 09:50
 3/10 anonim ***** válasza:
2016. máj. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!
2016. máj. 1. 23:15
 5/10 Scav válasza:

"Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!"

Ha értenéd miért, akkor nem kérdeznéd. A tervező mérnökök hülyék, te vagy okos :D

A színkeverést akadályozza a kémia, mert meg van határozva, milyen anyagokból keverhetünk. Ezért nem lesz egy CMY-ból sose igazi fekete (pedig elméletben lehetne) és kell hozzá egy külön fekete, a "K". Más adalékból. A baj az, hogy nem áll rendelkezésre egy igazi teljesen tiszta alapszín se, így egy foltozott, toldozott rendszert kell fenntartani.

2016. máj. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mert nem magyarázzátok el... Te se. Rébuszokban beszélsz.

Az első olyanról beszélt, amit nem állítottam. Nem tudom, hogy értelmezte azt a kérdést úgy ahogy, de pont azt kérdeztem, hogy miért nem úgy keverik a színt, ahogy szokták, és hogy a CM amik másodrendű mellékszínek, miért nem sárgás-naranccsal van keverve, miért sárgával, meg feketével, ha már valamiért nem az alapszínekből kevernek...

A második se azt linkelte be, ahol azt írják le, amit kérdeztem, és te is csak annyit mondasz, hogy mert csak, és elvileg kijön. Hát ennyit mindenhol kiírnak...

Ez nem válasz egyik kérdésemre se. Én varázslok biztos, mikor nem CMYK-val keverek színt...

2016. máj. 3. 01:25
 7/10 Scav válasza:
Ha a Google-el nem sikerül kikeresni, akkor nem mi vagyunk a hülyék. :D
2016. máj. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint neked se sikerült...
2016. máj. 3. 08:42
 9/10 A kérdező kommentje:
Scav az első legalább értette, hogy miről beszéltem, csak félreértette. Te még annyit se tudsz, mint mi. Semmi olyat nem mondtál, amit nem tudtam, és semmi olyat nem mondtál, ami válasz a kérdéseimre.
2016. máj. 3. 13:04
 10/10 A kérdező kommentje:
Szóval senki se tudja...
2016. máj. 30. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!