Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol a hiba ennek a feladatnak...

Hol a hiba ennek a feladatnak a megoldásában?

Figyelt kérdés

Egy műanyag vonalzót összedörzsölünk egy 2 g tömegű fóliával. Ezután a vonalzót még éppen fel tudja emelni a 2,5 cm-re alatta elhelyezkedő fóliát.

Mennyinek adódik a Coulomb-törvény alapján a testek töltése?


A következőképpen gondolkoztam: Ha éppen fel tudja emelni,azt gondolom úgy érti hogy egy pillanat erejéig lebeg a test,tehát a rá ható erők eredője pontosan 0. A felállásban a testre 2 erő hat. Gravitációs és a Coulomb-féle vonzóerő. Ezek hatásvonala(gondolom) egybeesik,így a két erőnek egyenlőnek kell lennie. A gravitációs erő az mg összefüggésből 0,02N.És ennek kell egyenlőnek lenni (9*10^9*Q)/0,025^2

És a könyv szerint: 3,73*10^-8 C-nak kell kijönnie,de nekem nem annyi jött ki.(Egyébként mozaik-os fizika könyv 71oldal/4feladat


2010. ápr. 5. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Coulomb törvényéből kifelejtettél egy Q-t.
2010. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A Q alatt már a szorzatot értem.Vagy meg lehet határozni külön-külön is a testek töltését? Az eredménynél is csak egy szám van,arra gondoltam hogy az a Q1*Q2 szorzat.
2010. ápr. 5. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel dörzsölgetés előtt semlegesek voltak, amennyi töltés kilépett az egyikből, annyit fogadott be a másik. Ezért Q1=Q2.
2010. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

naa,végre sikerült:D

azt rontottam el hogy nem Q négyzetet írtam az egyenletben hanem csak Q-t.Gondolom az kavart be hogy ugye a súrlódásnál a töltések különválnak és ezek egymásnak -1szeresei

köszönöm szépen a segítséget:)

2010. ápr. 5. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:

"Coulomb törvényéből kifelejtettél egy Q-t."


ő megmondta..

2010. ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!