Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért bontják le a pécsi...

Kirle083 kérdése:

Miért bontják le a pécsi magasházat, amikor azt megerősítették 10-15 éve?

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom, hogy lebontásra kerül, hiszen meg lett erősítve, nem mellesleg 40 éve áll. Kolesznak, munkásszállónak, lakóépületnek, irodaháznak is jó lenne.

Mi lehet a valódi ok?



2016. ápr. 3. 10:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

A megerosites arra volt jo, hogy ne doljon ossze magatol. A szerkezete ettol meg rossz es eletveszelyes. Hogy _szerinted_ mire jo, az huszadrangu, leven nem vagy sem statikai mernok, se semmi.


Gondolom a sajat gyerekedet is szivesen jaratnad oda koliba. Aztan amikor osszeomlik, akkor majd hibaztatsz mindenkit, a kormanyt, mernokot, statikust, az Uristent is, csak magadat nem...

2016. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
40 év egy háznál, úgy, hogy már 30 évesen meg kellett erősíteni botrányos. Ebből aztán gondolható, hogy szerkezetileg mekkora egy rakás fos.
2016. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Walter_Dornberger ***** válasza:
A 80as évek végén, amikor a megerősítés még opció lett volna nem tették meg gazdasági okok miatt (nem volt pénz) Mostanra tényleg csak a bontás maradt. Ezt a tervez nyilatkozta a Kossuth rádiónak néhány hónapja.
2016. ápr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Kotolics András válasza:

Tudomásom szerint a pécsi magas házat- elemi tervezési hibákkal- jugoszláv vendégmunkások építették, a felújí-

tása is elhibázott volt(szakmérnöki szakon is tanították,

lebontása sem egyszerű-főleg nem gazdaságos, de szükséges)

Kotolics András

2016. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Igen szívesen járatnám oda, mert ott tisztább a levegő, és a megerősítés megtörtént. Megtalálható a neten a megerősítés mikéntje. [link]

Ez a kormányzat töketlenkedése, és érdektelensége, hogy veszni hagy 250 összkomfortos lakást rengeteg közös helyiséggel.

Az alkalmazott technológia a pászmákat ki tudja váltani teljesen. Én nem vagyok statikus, illetve mérnöki végzettségem sincs, de a fizikát szeretem és érdekel.

És továbbra sem érte ezt a pusztítást!

2016. ápr. 4. 10:18
 6/16 A kérdező kommentje:
Gugliba beírva "pécsi magasház megerősítése" első linkek közt található.
2016. ápr. 4. 10:20
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

'Én nem vagyok statikus, illetve mérnöki végzettségem sincs,'


Tudod erre mondjak, hogy a kibicnek semmi se draga. Nincs mirol vitatkozni, laikus vagy, lehetne erveket sorolni, de nem ertened meg.

2016. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
25 éve bontják azt a szart. Vagyis minden kormányváltáskor felmerül, aztán mindig elodázódik, mert nincs rá pénz. Gondolhatod, ha 25 éve se volt jó semmire, akkor most mennyre biztonságos.
2016. ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Kotolics András válasza:
94%

Nem érdemes felháborodni. Feszített födémet 1955 óta az

az USA-ban, l960 óta Európában is alkalmaztak. A pécsi ma-

gasház "kísérleti nyúl", további pénzeket kár rákölteni!

Statikus, eurotervezési szakmérnök

2016. ápr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, van másik, ott van uránban a 17 emeletes .
2016. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!