Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van köztetek elektronikus...

Van köztetek elektronikus nagyokos?

Figyelt kérdés

Válaszolna az alábbi kérdésekre?


Mi kell ahhoz, hogy egy ember agyába elektronikus input-ot juttassunk, nem közvetlenül? Egy jelgenerátor ok, de milyen fajta, ami összeköthető egy agyi elektródával, és agyi elektródát hol lehet beszerezni/hogyan lehet készíteni? Az elektróda nem közvetetten juttatja az inputot, tehát nincs beépítve bőr alá, csak tapadókoronggal vagy ilyennel:


[link]


Tehát ilyen módon közvetíti az inputot amit a jelgenerátor szabályoz, hogy milyen Hz űt juttasson be.


Valahonnan áramot is kell kapnia, tehát ezt az egészet még össze kéne eszkabálni egy konnektorral, ami közvetlenül kapcsolódik a jelgenerátorhoz, az átformálja az áramot, majd az közvetíti a módosított jelet az elektródának, az meg az agyba juttatja. Nyílván az input gyengébb, mint ha bőr alatt lenne az elektróda levezető része de ez most részletkérdés...tehát, hogyan lehetne egy ilyet összeállítani? Milyen fajta jelgenerátor kell, agyi elektróda, konnektor? Valaki tudna segíteni benne nekem? Írhat privátot is, megköszönném a segítséget. :)


Bocsi a helyesírásért!


2016. márc. 27. 19:43
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Oké.
2016. ápr. 7. 21:52
 32/49 A kérdező kommentje:

21: Ez más téma. Még egy elektronikus szakemberrel sikerült beszélnem, ő a következőket írta:


by using drive

1st use a rectifire

then dc link parallel

then inverter

its called drive

use siemens micromaster

The drive system is the device that can change the freq.


Sok dolog kellene, azt mondja 500$ ból kihozható. Ezekkel az alkatrészekkel meg lehetne valósítani?

2016. ápr. 13. 17:35
 33/49 anonim ***** válasza:

Kérdező 32-es kommenthez: alapvetően nagyon nagy vonalakban ez lesz a megoldás, de én inkább nem adok több tanácsot mert még kárt teszel magadban vagy másban. De mint sokan leírták/leírtuk inkább keress meg szakembereket. Elektronikusan "egyszerű" a feladat: a bejövő 230/400V-ot egyenírányítani kell (esetleg előtte le/fel transzformálás), az egyenírányított egyenfeszültséget stabilizálni, majd megfelelő áramkörrel elő kell állítani a megfelelő frekvenciájú, jelalakú, teljesítményű váltakozó feszültséget (pl. inverter egység, de van számtalan egyéb is). Amit a külföldi szakember javasolt egy villanymotorokhoz való frekvencia váltós hajtás, igazán ezek kb. 10Hz-től felfelé működnek rendesen (elvileg tudnak 10Hz alatt is de ott már alig van teljesítmény), és villanymotorra vannak kitalálva.


De tényleg inkább nem szólalok meg többet ebben a témában. Nagyon nagy mértékig látszik a teljes hozzá nem értésed.

2016. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, érthetetlen, hogy miért akarsz óvni, egy villanymotor alkatrésztől még senki sem sérült meg. És nyílván, ha kész lenne a szerkezet először konzultálnék, jogi személlyel ill. neurológussal, azt kicsit könnyebb találni mint elektronikus szakembert. A szakács is megtanult valahol főzni, az elektronikát is el kell valahol kezdeni, vagy te minden kezdőnek azt mondod, hogy "kezdő vagy, hagyd a fenébe"? Felelősségteljes ember vagyok, tudom, mi az ESETLEGES kockázat, miért misztifikáljátok túl, csak egy egyszerű kérdésről volt szó, egy elektromos mező létrehozása aligha veszélyes bármire és egy teljesen mezei feladat. Elektromos mező éri az agyat máskor is, ha monitort néz, rádió adás fogható az utcán, itt meg egy 20 Hz es jelről beszélünk nevetséges, gyerekjáték. Ilyet mondani, hogy esetleg kárt teszek magamban...:D
2016. ápr. 14. 21:35
 35/49 anonim ***** válasza:
100%
Eddig 1-2 Hz-ről beszéltél, most 20Hz-ről. Szerinted mindegy a jelalak. Nem tudod eldönteni, hogy elektromágneses tér, vagy elektróda. Mit vársz még? De őszintén? Te csak írni tudsz, vagy olvasni is? Nem ismersz alapvető fogalmakat sem. Szükséges sugárzási dózis teljesítményt se írtál még eddig. Egy jobb mérnök bárkinek, bármilyen jelalakot elő tud állítani néhány mW teljesítménytől a több MW teljesítményig (én is villamosmérnök vagyok, ha kell megtervezem, megtervezzük). A kezdőket és akik nem profik bátorítja az ember, de ugyanakkor óvni is kell, hogy ne csináljanak hülyeséget, ne tegyenek magukba vagy másban kárt. A villany nem játék! Az agy szintén nem, a villany és az agy találkozása különösen érdekes. De tényleg részemről lezárnám ezt a témát, mert látszik, hogy nem érted amit írunk.
2016. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Bocs, a vége lemaradt. Szóval:


Ha megadod a jelalakot amit elő kell állítani (frekvencia tartomány, jelalak ez jó egy papiron is lerajzolva beszkennelve, elküldve, ez egy periodus feszültség-idő és/vagy áramerősség-idő függvénye, és/vagy teljesítmény-idő függvényt), akkor megtervezem neked a meghajtó elektronikát. Ennyi ebből a villamosmérnöki feladat. A többi már nem az.

2016. ápr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
Azt megköszönném. Sajnálom, ha változó dolgokat írtam. Szóval, leginkább 20-0 Hz között lenne ideális de lehet 0-300 Hz is ha úgy könnyebb. A jelalak (hullámforma) lényegében mindegy, ha kell még infó, írj. És megértem az aggodalmad, de hidd el, semmilyen hülyeséget nem áll tervemben csinálni.
2016. ápr. 14. 22:08
 38/49 anonim ***** válasza:
0-20 Hz vagy 0-300Hz? Mert nagyon nem mindegy! És mekkora teljesítmény, áram, feszültség?
2016. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
A teljesítmény minél nagyobb annál jobb, és 0-20 Hz között..
2016. ápr. 14. 22:15
 40/49 A kérdező kommentje:
Amúgy kösz a választ!
2016. ápr. 14. 22:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!