Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van köztetek elektronikus...

Van köztetek elektronikus nagyokos?

Figyelt kérdés

Válaszolna az alábbi kérdésekre?


Mi kell ahhoz, hogy egy ember agyába elektronikus input-ot juttassunk, nem közvetlenül? Egy jelgenerátor ok, de milyen fajta, ami összeköthető egy agyi elektródával, és agyi elektródát hol lehet beszerezni/hogyan lehet készíteni? Az elektróda nem közvetetten juttatja az inputot, tehát nincs beépítve bőr alá, csak tapadókoronggal vagy ilyennel:


[link]


Tehát ilyen módon közvetíti az inputot amit a jelgenerátor szabályoz, hogy milyen Hz űt juttasson be.


Valahonnan áramot is kell kapnia, tehát ezt az egészet még össze kéne eszkabálni egy konnektorral, ami közvetlenül kapcsolódik a jelgenerátorhoz, az átformálja az áramot, majd az közvetíti a módosított jelet az elektródának, az meg az agyba juttatja. Nyílván az input gyengébb, mint ha bőr alatt lenne az elektróda levezető része de ez most részletkérdés...tehát, hogyan lehetne egy ilyet összeállítani? Milyen fajta jelgenerátor kell, agyi elektróda, konnektor? Valaki tudna segíteni benne nekem? Írhat privátot is, megköszönném a segítséget. :)


Bocsi a helyesírásért!


2016. márc. 27. 19:43
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
Bammeg ehhez nem okosság kell, hanem időgép. Na zavarjon, hogy nincs ilyen technológia, az egyetlen ami megközelíti meg ott kezdődik, hogy részecskegyorsító, és azzal is még csak annyit tudunk csinálni, hogy kb adott területet roncsolunk, nem, te a garázsban akarod összekalapálni. Gratulálok.
2016. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Mi nincs? Elektróda? Jelgenerátor? Vagy konnektor? És mi köze ehhez a részecskegyorsítónak? :D Férreértesz, szerintem! :) Én csak egy egyszerű elektródát szeretnék, ami tölthető és a megválsztott jelet küldi az agyba (input). Agyi elektróda...agyi stimuláció. Valami? Ehhez minek időgép?
2016. márc. 27. 20:31
 3/49 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló most megtanulta, hogy máskor ne értse félre a kérdést.
2016. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést hogy útba igazítottam. Az ember esze megáll.
2016. márc. 27. 20:58
 5/49 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyjából sejtem, mire gondolsz.

Valamilyen erőteret akarsz létrehozni egyetlen sejtben, amivel azt stimulálni lehet.

Nos, a gondok a következők:

- rettenetesen pontosan kellene célozni! Tehát szóba sem jöhet sapka... hanem le kellene bénítani a fejét az illetőnek, ami elég nehéz úgy, hogy közben az öntudatánál van, és satuba fogni.

- az ehhez szükséges készülék is elég nagy! Mert ugye egyszerre több sejttel is szeretnél foglalkozni: kellene legalább egy köbméteres készülék, ami a jelet adja, plusz a hozzá való számítógép.


De ez még mind megoldható.

Van még egy gond:

- az emberi sejtek nem igazán reagálnak sem az elektromos, sem a mágneses terekre. Nagyon erős tér kell, hogy ott működjön valami, és azt pedig nem tudjuk megoldani, hogy egy sejtben nagyon erős legyen a tér, a szomszédjánál pedig nulla. Ráadásul ugye egyszerre sok sejtre kellene hatni, tehát még bonyolultabb a dolog.

2016. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Igen, 5-ös, egy erőteret szeretnék, csak nem egyetlen sejtben...sajnos az "agyi stimuláció" kif. kicsit férreérthető volt. De egy erőtér hatása alá szeretném helyezni az egész agyat. Vagy legalábbis egy nagyobb részt, bár inkább az egészet. Ilyenkor megoldás is lehet a sapka, ugye?
2016. márc. 27. 21:41
 7/49 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Kérdező, attól füfgetlenül hogy szerintem te ezt sokkal egyszerübbnek képzeled mint amilyen.

Neked nem villamosmérnök kell első körben hanem orvos vagy biologus.

2016. márc. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen, de akkor tényleg csak valamilyen nagyobb agyterületet lehet stimulálni - arról meg aztán elég nehéz megmondani, hogy pontosan mire is hatott.

Volt már ilyen kísérlet (nagyon erős mágnessel), és az pl. okozhat olyan élményt, hogy valakit érzel magad mögött, aki onnan figyel téged.

2016. márc. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező két fő irányvonal van a direkt stimulálás területén:

* az egyik, amikor elektromos jeleket juttatnak az agyba - ennek több almódja létezik: [link]

* a másik, amikor mágneses térrel végzik el mindezt: [link]


Van egy harmadik, indirektebb lehetőség, amikor az agyból érkező EEG-, MRI-, vagy MEG-jeleket kiértékeléséből hangi/kép/érzékelhető visszajelzést generálva hoznak létre neurofeedbacket ( [link] ).

2016. márc. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, igazából az elsőre gondoltam (elektromos), mert az elektromos jel talán erősebb így nem kell belőle olyan erős tér mint mágnesesből, de fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá és honnan szerezhetem be a szükséges részeket ehhez.
2016. márc. 28. 15:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!