Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van köztetek elektronikus...

Van köztetek elektronikus nagyokos?

Figyelt kérdés

Válaszolna az alábbi kérdésekre?


Mi kell ahhoz, hogy egy ember agyába elektronikus input-ot juttassunk, nem közvetlenül? Egy jelgenerátor ok, de milyen fajta, ami összeköthető egy agyi elektródával, és agyi elektródát hol lehet beszerezni/hogyan lehet készíteni? Az elektróda nem közvetetten juttatja az inputot, tehát nincs beépítve bőr alá, csak tapadókoronggal vagy ilyennel:


[link]


Tehát ilyen módon közvetíti az inputot amit a jelgenerátor szabályoz, hogy milyen Hz űt juttasson be.


Valahonnan áramot is kell kapnia, tehát ezt az egészet még össze kéne eszkabálni egy konnektorral, ami közvetlenül kapcsolódik a jelgenerátorhoz, az átformálja az áramot, majd az közvetíti a módosított jelet az elektródának, az meg az agyba juttatja. Nyílván az input gyengébb, mint ha bőr alatt lenne az elektróda levezető része de ez most részletkérdés...tehát, hogyan lehetne egy ilyet összeállítani? Milyen fajta jelgenerátor kell, agyi elektróda, konnektor? Valaki tudna segíteni benne nekem? Írhat privátot is, megköszönném a segítséget. :)


Bocsi a helyesírásért!


2016. márc. 27. 19:43
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
Akkor miért kell neked ez a készülék?
2016. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: 17-ben ezt írod:


16: Igen, jó lenne egy szakértő, csak sajnos nehéz egyet találni mert civilekkel nem állnak szóba. A hullámforma mindegy. A lényeg az erős téren és az állítható Hz-en van, a hullámforma akármilyen.


Én vagyok a 16-os válasz beküldője is. Nem a civilekkel nem állnak/állunk szóba, hanem azokkal akik nem tudják mit akarnak és legalább az egyik oldalhoz nem értenek. Attól h. valaki civil megtanulhat dolgokat. Én villamosmérnökként vettem részt biológiai kísérletekben (biológus megmondta, hogy milyen jelenséget kell megmérni, és többed magammal elkészíettük hozzá a kísérleti berendezést). Ha te egy ilyen agyat stimuláló dologhoz akarsz fogni akkor vagy az elektronikához kell nagyon értsél (ez kiderült már korábban, hogy nem értesz hozzá, mert kb. 10 perc alatt lehet a neten találni legalább 100 féle jelgenerátor kapcsolást), vagy a neurobiológiához (ehhez sem értesz), mert akkor tudnád, hogy a jelalak/hullámforma (ezek erősen összefüggenek) nagyon nem mindegy, és nem csak a frekvencia számít. Szintén fontos, hogy eldöntsd végre, hogy vezetett elektromos jelet akarsz beküldeni (valamilyen elektrodán), vagy elektromágneses teret akarsz modulálni és azzal akarsz hatni. Mert egyszer ezt írod, másszor meg a másikat. Totál eltérő kialakítású amikor tisztán vezetett elektromos jelet kell bevinni (amúgy ez nagyban hasonlít az elektrosokk nevű eszközre, ami elég erőteljesen hat az agyra), vagy valamilyen elektromágneses térrel akarsz hatni (ehhez elég nagy mágnesek kellenek, hogy hassanak). Egyenlőre még az se világos, hogy milyen szinten akarsz hatni? Atomi szinten (pl. úgy mint az MRI), esetleg valamelyik ingerületvezetésben szerepet játszó fehérje térszerkezetét akarod megváltoztatni?


Számomra rendkívüli mértékig nem világos, hogy mit akarsz csinálni.


Ezek mind mind más elektrodokat, más kialakítású mágneses teret igényelnek. És itt nem arról van szó, hogy kell egy valamilyen Hz-es, valamilyen "erősségű" teljesítményű elektromos áramot, vagy elektromágneses teret előállítani. Ezért írtam, ha megmondod milyen teret akarsz előállítani arra már tudunk tervezni készüléket. De mint látom erről nincs elképzelésed...

2016. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

"Akkor miért kell neked ez a készülék?

"


Ennek mi köze a témához? Ha érdekel, írj privátot, de ez spamnek minősül.

2016. ápr. 6. 18:39
 24/49 anonim ***** válasza:
Kérdező: már bocs de te nem vagy normális. Itt többen próbálnak/próbálunk segíteni, de semmilyen megfogható műszaki adatot nem mondasz, de még azt se, hogy minek ez neked amiből ki lehetne találni, hogy mégis mit akarsz! Semmilyen olyan infót nem osztottál még meg amiből ki tudnánk találni, hogy mégis mire lenne szükséged. Már több válaszoló is leírta, hogy vagy add meg, hogy milyen jelet akarsz hogyan bejuttatni az agyba (jelalak, hullámforma, frekvencia, intenzítás stb.), vagy akkor legalább azt áruld el, hogy minek ez neked, mert abból talán ki tudjuk találni, hogy mégis mire van szükséged.
2016. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
22: Neurobiológiához értek. Amúgy mindegy, hogy melyik (elektróda vagy tér), de a mágnes alkalmatlan, elektromágnes kell, ennyit azért tudok elektronikából. Jó, hogy válaszoljak a 21 kérdésére is, a mentális állapotomat szeretném stimulálni, tehát az agy alfa-béta-delta-stb. állapotát mesterségesen befolyásolni. Mivel az agyra veszélytelen az elektromosság "kis" mértékben, így neurológiailag OK. A tér az lehet minél erősebb, de nyílván az agy kisütése nem cél. :) Csak a hullámforma mindegy, illetve, hogy elektróda/tér, az a megvalósítás lehetőségein múlik, tehát ha tér az egyszerűbb megvalósítás terén akkor azt. Ha van kérdésed még, vagy tudsz esetleg választ, légyszi írd meg! Hogy hogyan kellene elkezdeni/teljesen elkészíteni. Egy elektronikus szakemberrel beszéltem eddig, ő réztekercset használna, és hanggenerátort, bár nekem sajnos fogalmam sincs, hogy a hangot hogyan lehet elektromos térré átalakítani. Hullámmá, ugye.
2016. ápr. 6. 18:47
 26/49 A kérdező kommentje:
Elnézést, jogos, utolsó (válaszoló), mert a Hz lemaradt. 0-20 Hz között kéne. Bocsánat! Igazad van.
2016. ápr. 6. 18:48
 27/49 anonim ***** válasza:
Elektronikában hanggenerátornak nevezzük azokat a színuszos jelgenerátorokat amelyek hangfrekvenciás tartományban működnek, azaz alapvetően a frekvencia tartományuk 20Hz-20kHz tartományban mozog, lefelé a frekvencia "csökkenthető" azaz kb. "0 Hz"-től (ugye 0Hz az itt most nincs, mert az az egyenáram lenne) 20kHz-ig terjedő színuszos jelgenerátorokat nevezhetjük annak. És igen az elektromos jelet egy jó nagy méretű tekerccsel lehet elektromágneses jellé alakítani. De ahhoz, hogy stimulálni lehessen az agyat nagyon nagy mágneses tér kell. És az nem házi barkács megoldás (pl. egy komolyabb MRI készülék már alkalmas lehet erre). Ha meg elektromosságot akarsz bevezetni azt meg kb. 100 éve feltalálták és úgy hívják elektrosokk (csak már betiltották). Tényleg jobb lenne ha kicsit többet elárulnál, hogy mire gondolsz.
2016. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:
Minden, amire használnám az, hogy a mentális állapotot stimulálnám, alfa stb. állapotba hozni az agyat mesterségesen, ez vagy ezzel: [link] vagy úgy lehetséges, hogy az emberi agy hullámhosszának megfelelő frekvenciájú emágneses térbe juttatjuk az agyat. Legalábbis én így láttam az interneten, és ezt a módszert szeretném kipróbálni. Példa, hogy érthetőbb legyen, 8-12 Hz nek a tér/impulzus, alfa állapot agy. De a "szakember" is mondta, hogy nehéz megcsinálni, mert erős térre reagál csak az agy, erősítő kell. Az elektrosokkot most hanyagolnám... :).
2016. ápr. 6. 21:09
 29/49 A kérdező kommentje:
Sajnos, az van, hogy szerintem a tér egyszerűbb, de mégis nehezebb, mert impulzusból elég gyengébb is, mert az alapból sokkal erősebb mint a tér, aminek az erőssége a távolság négyzetével csökken, de az elektróda meg bonyolultabb, agyi elektródát meg csak orvosok használnak, egyik boltban sincs, még eBayen se!
2016. ápr. 6. 21:12
 30/49 anonim ***** válasza:
Egyik bonyolultabb mint a másik. És egyre inkább látom, hogy nagyon nem egyszerű amit kitaláltál. Alapvetően teljesen másként működik az elektróda és másként a mágneses tér. Szerintem ne itt próbálj "szerencsét". Ahogy nézem egy olyan területen akarsz "matatni" ami nagyon gyerekcipőben jár. Ahogy most kicsit utána olvasgattam azt láttam, hogy itt még semmi sem tudott, és ahogy nézem nálad nagyon komoly hiányosságok vannak még a hozzá értés terén is. Alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában. Igazán hogy ez a cucc jól működjön kell egy kutató orvosokból, biológusokból, mérnökökből álló csapat, és néhány száz millió forint (de lehet, hogy bele megy a milliárdos nagyságrendbe) és abból talán lehet olyat csinálni amit te szeretnél. Még egy MRI mágneses tere sem elég, hogy nagyon precíz, irányított változást okozzon, arra vannak leírások és egy korábbi hozzá szóló már erre utalt is, hogy már tudjuk, hogy hat az agyra. Kb. egy ilyen nagyságú mágnesre van szükséged. sok sikert.
2016. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!