Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lenne, ha az alvásproblémák...

Mi lenne, ha az alvásproblémákat nem maszlagokkal próbálnák meg orvosolni, hanem pl. kutatnák a tudomány terén?

Figyelt kérdés

A google erre a kulcsszóra borzasztó maszlagokat hoz fel, angolul is. Legyen hűvös a szobád, meleg tej, orbáncfű tea. Ez mind jó, de mondjuk kutatni kéne TUDOMÁNYOSAN azokat a területeket pl. neurológia, amik ehhez kapcsolódnak. Hogy létrehozzanak pl. egy olyan kütyüt ami segít ebben, volt sok kísérlet...az agy állapotát külső ingerekkel lehet stimulálni, delta állapotba hozni az agyat. Ezt kutatják? Mert én csak elszórva látok ilyen kutatásokat, konkrétan 2-t ami forrással is rendelkezik! S azokat sem ismételték meg...pedig pl sikeres volt, az alany elaludt egy zajos szobában instant, ami még ki is volt világítva, egy egyszerű agyi stimulálással. Rtms a neve a módszernek amit használtak. Az Rtms-t is miért hagyták abba a kutatásokat? Kezeli a tüneteket, és megálltak ott, az orvostudomány (hazánkban) ritka, hogy valakinek a gondját ilyesmivel kezelnék. Pedig hatásos mert nincsenek mellékhatásai.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=23N8Jm1Xs_0


[link]


Ha csak fele annyi pénzt ezekre költenének, mint a mindenféle agyturkászra, értek itt mindenféle pszichiátriát és csak azokhoz fordulhatnak ilyen problémákkal, fölveszik a milliárdokat és mondják az embernek hogy ne igyon kólát meleg zuhany nyugis zene séta meg blahblah. Ehelyett inkább tudományos megoldás kéne a problémára, és létrehozni egy olyan szerkezetet ami az alvás fázisába viszi az agyat megoldva ezzel a dolgot. Miért nem inkább ebbe az irányba tapogatóznak?


2016. márc. 19. 19:20
1 2
 1/11 tetnet válasza:
Az nem lenne jövedelmező a gyogyszergyáraknak !! Mert így az emberek a gyogyszerekhez fordulnak ha nem tudnak aludni viszont ha csinálnának egy olyan gépet ami elaltat és müködik akkor nem kellenének a gyogyszerek és az hatalmas pénzkiesést jelentene bizonyos cégeknek
2016. márc. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy foglalkoznak vele, de még mindig sötétben tapogatóznak. Attól, hogy hűvös a szobád, meleg tej, orbáncfű tea, nem lesz több jövedelme a gyógyszergyáraknak.
2016. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha foglalkoznának vele, benne lenne a sajtóban. Az orbáncfűtea meg maszlag. A hűvös szoba méginkább!
2016. márc. 21. 17:19
 4/11 A kérdező kommentje:
A gyógyszeripar hogyan akadályozhatna meg minden ilyen törekvést? Sehogy. Ez az emberek ambícióhiányából ered, hogy le***ják a problémákat. Egy magánszemély is kutathatná, egy elektrotechnikus, akárki. De senki sem teszi. Miért? Mert nem tudják hogyan kell fejlődni. Az interneten 0 leírás van, egy cikket találtam egy 98 as (!!!) folyóiratot, amit beszkenneltek a papírról és az volt az egyetlen törekvés és azis el van ásva a googleban mert az embereket hidegen hagyja. Azóta semmi, csak ezósok, chi generáló gépek, maszlagok, semmitmondó tippek és zéró tény, eremény, de még kutatás sem. "Sikeresen elaltattunk egy embert egy egyszerű elektromágnessel? Ó, hagyjuk! Minek is ismételnénk meg a mellékhatás nélküli, biztonságos és sikeres kísérletet?
2016. márc. 21. 17:23
 5/11 A kérdező kommentje:
" lemaradt.
2016. márc. 21. 17:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Intenzíven kutatják.


[link]


[link]


TMS:

[link]


TMS-re pl. 2016-os magyar cikket is kiad, igaz, nem pont alvás kapcsán:

[link]


Tudományos orvosi cikkeket amúgy ne sima google-ban keress, hanem pl. pubmed-en. Vagy ha google, akkor google scholar.

2016. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6: Igazad lehet, csak a mai emberek magasról tesznek a tudományra. Szerintem ezek a linkek is kis látogatottsággal rendelkeznek, pedig jók, amiket írtál. És azt szokták mondani, hogy amire van kereslet arra van kínálat is. Fordítva aligha...Csak ami a h. ség, az az, hogy ha most elmegy az ember az orvoshoz, akkor nem az rTMS-t fogják neki ajánlani, hanem az ősrégi módszereket. De amúgy kösz a választ!
2016. márc. 21. 21:03
 8/11 A kérdező kommentje:
A média sem ír róla. Így hogyan juthatna köztudatba? Mert a média is olyan cikkeket ír ami az embereket érdekli...
2016. márc. 21. 21:06
 9/11 A kérdező kommentje:
Na mindegy.
2016. márc. 21. 21:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok megint.

Sajnos valóban, a tudományos cikkeket általában csak azok olvassák, akiknek valamilyen módon kapcsolódik a kutatási területéhez. Kutatni annak mindenképpen kell, aki elméleti intézetben vagy egyetemi klinikán dolgozik. Viszont aki alvásmedicinával foglalkozik, elvileg kellene, hogy az alvászasvarokkal kapcsolatos cikkeket olvasson (bár ha nem egyetemi klinikán teszi ezt, akkor csak önszorgalomból, ráadásul nem is biztos, hogy könnyen hozzáfér a cikkekhez, mivel az egyetemeken kívül nem sok helyen érhetők el a fulltextek, de sokszor még ott sem egyszerűen) + a továbbképzéseken is találkozhatna az új módszerekkel, de sajnos az a jellemző, hogy az új kutatási eredmények lassan épülnek be a képzések anyagába, aztán utána még lassabban terjednek el a klinikai gyakorlatban. De szerintem lassan de biztosan azért ezek a módszerek is el fognak terjedni.

2016. márc. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!