Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megszámlálhatóan végtelen,...

Megszámlálhatóan végtelen, vagy megszámlálhatatlanul végtelen sok halmaz létezik?

Figyelt kérdés
Megszámlálhatatlanul végtelen sok valós szám van, de megszámlálhatóan végtelen sok természetes szám. Na de mi a helyzet a halmazokkal? Én úgy gondolom, hogy végtelen sok halmaz van. Hiszen egy halmaznak lehet eleme akármelyik szám. És mivel végtelen sok szám van, ezért gyakorlatilag a végtelen sok számból akármelyik szám tartozhat egy halmazba. Ez esetben viszont végtelen sok halmaz van, hiszen végtelen sok halmaznak kell lennie ahhoz, hogy végtelen sok számot külön halmazba soroljunk. De vajon megszámlálhatóan, vagy megszámlálhatatlanul végtelen sok halmaz van? Végül is az összes valós számot halmazba lehet sorolni, sőt, egy halmazba akár végtelen sok elem is kerülhet. Pl. a valós számok halmaza. De akár lehet egy olyan halmaz is, amely tökéletesen megegyezik a valós számok halmazával, csak nem tartalmazza a 49-es számot. És akkor máris egy másik halmazról beszélünk. Tehát eszerint a gondolatmenet szerint még a valós számok számosságánál is több halmaz van. Tehát halmazól van a legtöbb.
2016. febr. 13. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A halmazok nem alkotnak halmazt, ugyhogy szamossaga se lehet az "osszes halmaz halmazanak". De barmilyen szamossaghoz talalhatsz olyan halmazt, aminek az a szamossaga, tekintve, hogy a szamossagok definicio szerint ilyen halmazok. Amugy a szamok is halmazok.
2016. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mivan? Sajnos ezt a hozzászólást nem tudom értékelni.
2016. febr. 13. 14:52
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha te nem is, de én adok rá egy pozitív értékelést.
2016. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is csak az első mondatot értem, de az korrekt, és megválaszolja a kérdésedet. Bizonyított tétel, hogy nem létezik az összes halmazok halmaza.
2016. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De akkor nem létezik az összes halmazok számossága sem? De miért nem?
2016. febr. 13. 15:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert szamossaga halmazoknak van, es osszes halmazok halmaza nincs.
2016. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem meg van összes halmazok halmaza. Aki azt mondja, hogy nincs, az bizonyítsa be, magyarázza meg.
2016. febr. 13. 15:29
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Ha mar ilyen hulye vagy, legalabb az arcodbol vegyel vissza egy kicsit.

2016. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most mi rosszat mondtam?
2016. febr. 13. 15:43
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Ha mar ilyen hulye vagy, legalabb az arcodbol vegyel vissza egy kicsit."


vs.


"Amugy a szamok is halmazok."


Nobel-prize.

2016. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!