Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az energiamegmaradás törvénye...

Az energiamegmaradás törvénye bizonyított?

Figyelt kérdés
Mert egy törvény, így hívják, nem elmélet. Akkor annak kell lennie. Hol a bizonyítás? Mi a bizonyítás? Kaphatnék linket hozzá?
2016. febr. 12. 18:30
1 2
 11/17 Wadmalac ***** válasza:
100%
Én nyomtam az 5-re zöldet, mert helyes. A hasznosságot szerintem nem szabadna CSAK a kérdező szemszögéből nézni. Ha mindig csak a kérdezőnek jelentene valamit a válasz, sztem elég kihalt oldal lenne a GYK.
2016. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#10-es, olvasd már el még egyszer a kérdést légyszives. Aztán meg az #5-ös válaszod.

Szerinted ha a kérdező keni vágja a Noether tételt, meg a Lie algebrát, meg a Lagrange függvényt és a div-grad-rot-pot-ot, akkor kérdezne olyat, amilyet kérdezett???

Na látod!

2016. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12:


Nem, akkor nem kérdezhetne ilyet, de az általam említett témákat úgy tudom fizikán kívül máshol nem oktatják, szóval bárki más által jogos lenne a kérdés, amit a kérdező feltett.

Mint mondottam volt, akár mérnök is lehet a kérdező, ezt nem tudjuk (lásd 10. válaszom).

2016. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

azért könnyen ki tud jönni a kisebbségi komplexus.

Még szerencse, hogy az interneten bármit meg lehet kérdezni és utánanézni, kár hogy egyesek veszélyesnek érzik ezt.

2016. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Wadmalac ***** válasza:

Közérthetőség is fontos kérdés, de a tartalmi kritikát szerintem az én hozzászólásom jobban megérdemelné.

Aminek örülnék is, mert abból is tanulok.

2016. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

csak egy bizonyítás létezik.

Le van írva minek kell utánanézni.

Az a bizonyítás valószínű az energia kiszámítási képletekből, és a reakciók képleteiből indul ki, és a bizonyításban biztos benne van, hogy mindig ugyanannyi az energia, nem csak a kiindulási és végállapotokban.

2016. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Na igen 5-ős nem jól fogalmaztál és nem muszáj fizikai szakra jarnod hogy érdekeljen vagy csak simán utána nézni 1-2 dolognak... én sem járok tudományos szakra csak hobbiként nézem mert érdekel oke a lényeget én megértettem nagyjából de tényleg zavaros volt és nem is példáztad csak le daráltad azt amit be magóltál de a gyakorlatba meg nem tudtad átvinni... remelem nem tanár vagy mert akkor tényleg 0% ot érsz... a lényeg ahogy az egyik válaszoló nagyon jól le írta a fizikának több ága van a szabályok szakterületekként változnak mivel az emberiség még mindig nagyon sokat nem tud és nem tudja egyesíteni a dolgokat! Pl önmagában érti a gravitáció törvényét de ha már ossze kell adni a további 3 kölcsön hatással ami egybe tartja a világot akkor sehogyan sem jön ki (a 4. Az a gravitáció de nem tudjak a 4 kolcsonhatast egyesíteni csak az első harmat)


De az energia megmaradás lényege az alap fizikában hogy egy zárt rendszerben az energia nem hozható létre és nem lehet semmisé tenni hanem átalakul más formában

Pl az atomerőmű úgy mukodik hogy az atomból nyert hőt hideg vízzel “keverik” amitől nagynyomású gőz lesz ami a lapátokat mozdítja és az rá van kötve egy olyan szerkezetre ami ezt a mechanikus enrgiát elektromos energiává alakitja

Kb ugyanúgy ahogy a szélmalmok vagy vizmalmok alakítják át az enrgiát

De pl már más szabály vonatkozik a relativitas elméletben ès a quantum elméletben Lévő fizikára elvileg... én is most azért írtam mert azon gondolkodtam hogy a sötét energiának van e energia megmaradása vagy hasonlo

2019. nov. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!