Szerintetek valaha képesek lesznek az emberek megalkotni az altató-gépet?
Azzal juttatták az agyba.
Böngéssz, sok érdekes dolog van, ezzel irányítani is tudják az agyat. A végtagokat, de akár a szívverést is.
"Annak mi köze van a diódához?"
Biztos elektródát akart írni. :)
Nem kizárt. Ha tovább finomodik az agy külső gerjesztésekkel való befolyásolásának tudománya, valószínűleg megoldható lesz, nem is kell majd szurkálni elektródákkal, egy sapi vagy valami ilyesmi elég lesz, esetlegesen a kispárnába épített cuccot is el tudok képzelni.
De az tény, hogy az alvást saccperkábé az UTOLSÓ lépcsőben szabályozza idegi működés, ez nem simán egy kapcsoló, hogy puff, villanyoltás.
Az alvást első körben hormonok, agyi vegyületek befolyásolják, kémia indítja be, méghozzá az egész agyban szétterülve. Tudtommal nincs olyan kifejezett agyi terület, egy alvásközpont, amit ingerelve le lehet kapcsolni az ébrenlétet. Persze, "kiütni" lehet, de az nem az egészséges pihenés módja.
Az agyi frekvencia "kényszerítése" segíthet, de szerintem éppen, hogy a kóros álmatlanságot nem fogja megoldani, mert annak fiziológiai okai szoktak lenni.
Összességében azt mondanám, nem hiszem, hogy orvosi alvásproblémákat valaha is megoldana egy ilyen ilyen kütyü, de attól még nagy karrierre számíthat a webshopokban, mivel EGÉSZSÉGES embereknek az alvásszabályzásában sokat segíthet. Főleg, ha az ellenkezője, az ébresztő funkció is bele kerül, az alvásciklus-figyelős módban.
Nem tudom, mi ez a nagy erőlködés a kis rezgésszámú hullámokkal. Lehet kapni jó régen úgynevezett elektromágneses paplant. Ebben egy alkalmasan elhelyezett vezetékhálózat van, meg egy vezérlő. 1 és 10000 Hz között állíthatod, van egy könyv, amiben leírják, milyen egészségügyi probléma esetén hogy kell használni. A szokásos marketingfogással egy csomó történet hozzá. Van akire hat, másra meg nem. Az emberek nem egyformák.
Az alvászavar többnyire életmódból következik egyébként erre hajlamos embereknél. Ha meg szervi probléma, az kimutatható (lehet, hogy nem a lerobbant magyar egészségügy által, mert ez is hozzáállás kérdése). A nehézség egy felől a komplexitásból (nincs jól megfogható ok), másfelől a megszokásból fakad. Nagyon komoly akaraterő (motiváció) kell életmód változtatáshoz.
Egyébként a lefekvés előtti mozgás problémája tévhit. Csak nem mindegy, hogyan. Ahogy a koffein is az. Mindent lehet, ha tudod, hogyan hat rád, és mértékkel (egyensúlyban teszed).
Igazából az rtms amiről beszélsz. Magyarországon egyetalán nincs. A hullámok szerintem mindenkire hatnak, mert hiába más a neuronhálózat, az agy alap reakcióján alapszik, tehát, van, aki kevésbé ijedős, de jön felé egy labda mindenki a szeme elé teszi a kezét.
Wadmalac: itt a kísérlet egyik fele - [link]
De volt egy másik is, amit nem találtam. Az igaz, hogy másképp működik, mint egy OFF kapcsoló, de ott egy tekercset ami 1-3 hz et küldött, a feje fölé tettek, és kérdezték, azt vették észre, hogy egyre lassabban kezdett el beszélni, és másodpercek alatt a széken elaludt, világos teremben! Bár ez nekem kicsit furcsa, mert ha nem elektródákkal csinálták, akkor gyengének kellett lennie a jelnek (tehát az impulzusoknak), mert az erőtér a távolság négyzetével csökken. Mert ugye ez a dolog attól is függ, hogy milyen mértékben hat az agyra, hogy milyen erős a jel. Azért kérdeztem az elektródákról, mert azok közel vannak az agyhoz.
Hmm, egyszer kipróbálnám, hogyha van esetleg olyan, hogy ilyen delta-tetha hullámokat kibocájtó elektródákat ha lehet valahol kapni, vennék. És kipróbálnám, föltenném a homlokomra mondjuk egy erősebb darabot, hogy mit tapasztalnék. Érdekes kísérlet lehet. Csak sajnos elektronika tudásom, nem sok.
Végre megtaláltam a kísérletet, ami sikeres volt.
Az 54 éves epilepsziás nő agyának egy bizonyos részét elektródákkal "stimulálták", és kb. 10 mp alatt veszítette el a tudatát ami szinte azonnali eredmény. Igazából a tesztben használt eszközt kéne a piacra dobni, mivel nincsen mellékhatása és rengeteg embernek segítene. A gyógyszereknek vannak mellékhatásaik, és aligha hatnak olyan erősen, mint a kutatás eredményei!
Itt van a forrás:
Ez csak pár oldal, de rengeteg hivatalos portálon, blogon, tudományos oldalakon írnak róla. Tehát a kutatás sikerrel zárult, nem értem, miért nem dobják piacra a használt eszközt?! Egyszerűen ez nekem baromi illogikus. Lehet, hogy már csak finomítani kéne, és már megvan az altató gép, nincs mellékhatás, tudományos alapon működik. Mi vele a probléma?
A cikk egyértelműen kimondja, hogy amint a pulzáló elektromágneses mezőt kikapcsolták, tehát az elektródákat, az alany fölébredt. Ez azért volt, mert egy világos szobában ült. És gondolom egy széken. A legtöbb páciens agya, ilyen helyzetben fölébredne. De ha egy sötét, csöndes szobában végeznénk el, az alany tudata kikapcsolna, és aludna tovább. Tehát az elektróda max. 5 mp-ig üzemelne.
És mellesleg meg baromi sokat kereshetnének.
Nektek mi a véleményetek?
Aki meg utál esetleg olvasni, itt a videó.:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!