Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a pangeometria?

Mi az a pangeometria?

Figyelt kérdés
Nem tudok jól angolul, ezért szeretném, ha magyar szöveget linkelnétek róla. Amennyiben nem találtok (ahogy én sem találtam), akkor kérlek írjatok róla 1-2 lényeges mondatot.
2016. jan. 29. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Van itt magyar nyelven is:

[link]

2016. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megnéztem, és egyik sem adott értelmes választ. Ha végig néznéd, hogy miket adott ki a google (úgy, hogy rájuk kattintasz), akkor látnád, hogy egy értelmes dolgot sem ad ki. Csak az én kérdésem egyedül az. Az az egy értelmes keresési eredmény.
2016. jan. 29. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


"That geometry which results from an extension of the properties of ordinary space, especially non-Euclidean geometry."


Olyan geometria, ami a szokványos tér tulajdonságainak kiterjesztésén alapul, főleg a nem euklédeszi geometria.


"The system of geometry which simply dispenses with Euclid's parallel postulate, using neither it nor any contrary assumption. It is therefore undifferentiated as between Euclidean and Bolyaian geometry."


A geometria olyan rendszere, ami eltekint az euklédeszi párhuzamossági követelménytől, sem azt, sem ellenkező feltételezéseket felhasználva. Tovább nem tesz különbséget az euklédeszi és Bolyai féle geometria között. (Mármint a fogalom mindkettőre vonatkozik.)

2016. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!