Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora többletsúlyt képes...

Mekkora többletsúlyt képes elviselni egy mozgató mechanizmus?

Figyelt kérdés

Tudom,ez egy elég lehetetlen kérdés megfelelő adatok nélkül,de sajnos nincs semmi kézzel fogható műszaki leírásom (érthető okokból).


Makettezek,és egy átalakított ágyún dolgozok,ahol próbálok egy minél reálisabb megoldást keresni erre a problémára.Úgy szeretném átalakítani,hogy plusz acéllemezeket szeretnék rá erősíteni,de nem a lövegtalpra,hanem magára a mozdítható részre.

A kérdés az lenne,hogy a löveg felépítményének a mozgató mechanizmusai mekkora terhelést bírnának még el úgy,hogy nem károsodnak?Nagyon durva becsléseim szerint nagyjából 7-900 kg plusz súlyról lenne szó.Ezzel együtt még képes lenne megmozdulni a felépítmény,vagy sem?

Ezen a képen jól elkülöníthető,hogy hol van az elmozduló rész,és hol a lövegtalp.

[link]


A teljes ágyú nagyjából 10 tonnát nyomott,ha durván csak a felét nézzük,így is olyan 4-5 tonna körül lehetett a felépítmény (szerintem).


2016. jan. 17. 17:43
 1/1 Topor G ***** válasza:

Nem a szakterületem, de nem csodálom, hogy nem írt még senki. Pontos méretezéshez egy képen és hozzávetőleges leíráson túl azért sokkal több kéne (pl. egy kép, vagy inkább műszaki rajz és minél pontosabb leírás), ahhoz, hogy ekkora tömegeket biztosan, balesetmentesen mozgass.


(Megjegyzem, ha az eredeti mozgató szerkezet helyesen volt méretezve, akkor abban bőven van 50% biztonsági túlméretezés, amibe még talán belefér a 20% többletsúly. De nem véletlenül tettem ezt zárójelbe.)

2016. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!