Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan képes az agy (vagy...

Hogyan képes az agy (vagy bármilyen idegrendszer) információ tárolására, feldolgozására? Milyen mechanizmus működik benne?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnak a neuronok pont úgy összeműködni, hogy információtárolás jöjjön létre? Hogyan lehetséges az, hogy a már eltárolt információ egy másik alkalommal vagy helyzetben logikailag egy új koncepcióba rendeződik? Mi ennek a működése? És mennyi a tárolási kapacitása az agynak ill. miből számolható?

2015. dec. 30. 18:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Létrejön egy új kapcsolat két idegsejt között, ahol az ingerület végigfut. Ha újra végigfut itt egy ingerület, akkor azt az érzetet kelti, mint amit az információ hordoz. Vagy fordítva is igaz, egy adott érzet hatására az adott információkra hírtelen eszedbe jutnak.


Csináltak egy kísérleteket, hogy emberek megtanulták valamit, majd vizsgán számot kellett adni a tudásukról. Tanulás közben volt olyan csoport akik részegek voltak, akik józanok voltak, akik zenét hallgattak.

Vizsgán pedig a csoportokat szétosztották: tehát a részegek egy része megint berúgott, egy rész józan volt. A józanok egy része megint józan volt, egy része berúgott, stb.

Kiderült, hogy úgy tudják az emberek visszaadni az információt, ahogy megtanulták. Tehát ha zenét hallgatva / részegen / józanon tanuljuk meg az anyagot akkor úgy tudjuk a legjobban visszaadni!


Számtalan hétköznapi példa is van erre, például hogy hogy amikor X fejezetet olvastam, akkor közben leejtettem a poharamat, és jó mérges lettem. Vizsgán emlékszem hogy mérges voltam a pohár leejtése miatt amikor pont ezt olvastam, így emlékszem arra is, amit olvastam.

2015. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!