Csomóponti potenciálok módszere, Hogyan is van pontosan? Hogyan vegyem fel a Phi csomópontokat? Hány egyenlet lesz? Most tanulom a témát, egy fokkal egyszerűbb még ment simán, az alábbi feladatnál viszont megállt a tudomány.
Addig ok míg alul felveszem a Φ0- t. ott akadtam el, hogy középen a 4 csomópontból 2-2 azonos potenciálon van. Viszont akkor hogyan írhatom fel rá az egyenleteket? Egyáltalán, elég 2 egyenlet,vagy mind a 4 csomópontra kell 1-1 egyenlet? Tegyük fel bal oldalon 3 Amper megy be, aminek egy része megy tovább fel a 10-es R felé, a másik pedig jobbra tovább osztódni a köv. csomópontra...jobb oldalon hasonló a helyzet, csak fordítva. Ezesetben hogy kell összegezni az áramokat? Talán a felső részre fel lehet írni egy IR1=(UB+U20V-UA)/10 ...
Van valakinek hasonló megoldott példája, amiből ötletet meríthetnék?
Ez volt az első gondolatom, hogy akkor 2 csomó pont lenne a harmadik pedig a referencia 0. és ebből 2 egyenlet lenne: Φ1- re és Φ2-re felírnám a két egyenletből álló egyenletrendszert Kirchoff csomóponti törvénye szerint:
(befolyó negatív, kifolyó pozitív)
Φ1-re(bal oldalon).:
A 10Ω os ág pozítív mert kifolyó ág, eddig ok. ennek még meg tudom határozni az áramát az U/R szerint - az U az a két pont(Φ1 és Φ2) közötti potenciálkülönbség lenne beleszámítva a 20V-os fesz.generátort is. Ezt még fel tudom írni az egyenletbe.
Az áramgenerátorból jövő 3A áram pedig negatív lenne
na és itt akadtam el. a harmadikat hogy írjam fel ?
ha egy pontnak számítom a tőle jobbra eső csomóponttal akkor úgy vehetem hogy 2 plussz ág lesz még? az egyik a 2Ω fel folyik a másik pedig a 4Ω felé?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!