Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Önvédelmi fegyver?

Önvédelmi fegyver?

Figyelt kérdés
Olyan önvédelmi "fegyver" jutott eszembe, amely gyűrűbe, karkötőbe rejthető kis fénykibocsátó led, ami nagy fényerőt ad ki, nagy kibocsátási szögben (130-150 fok körül), de csak nagyon rövid ideig (villanófény). Ez pont elég lehet arra, hogy időlegesen, fél-egy percre megvakítsa, vagyis harcképtelenné tegye a támadót, amíg a védekezésre kényszerülő fél el tud menekülni. Minden időjárási körülmények között használható, kicsi áramfogyasztású, gombelemről is működtethető, tehát gyűrűbe, karkötőbe ideális lehet. A mai led-technológiával pedig már nem nagy kunszt néhány gyors, egytized másodperc körüli fényvillanást produkálni úgy 300-500 lumen fényerővel, kb. 5-10 m körüli hatótávval. Létezik már ilyen, valaki feltalált már hasonlót?

2015. dec. 12. 11:50
1 2
 11/14 Wadmalac ***** válasza:
Vannak ilyenek, CREE ledes stroboszkópos lámpák, vannak egész kicsik és baromi erős fényűek, nem tudom, hogy a magyar törvények engedélyezik-e, mert egy epilepsziára hajlamos támadóval leharaptatja a nyelvét és utána te ülhetsz bíróságon.
2015. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"vannak egész kicsik és baromi erős fényűek, nem tudom, hogy a magyar törvények engedélyezik-e, mert egy epilepsziára hajlamos támadóval leharaptatja a nyelvét és utána te ülhetsz bíróságon."


Védekezek ahogy tudok, és ha a támadó (tudtomon kívül) epilepsziás rohamot kap mert megtámadott engem, még én kerülök a bírósági padra? Ezt az elba**ott törvényt...


Oké, akkor majd megkérdem a villantások előtt a mélyen tisztelt potenciális rablógyilkos urat, hogy ugyan tessék már mondani, ugye nem tetszik epilepsziásnak lenni? Mert ha nem, akkor villantok, ám ha igen, akkor várjon már kicsit, amíg előtúrom a táskámból a peppersprayt...

2015. dec. 14. 23:02
 13/14 Wadmalac ***** válasza:

Hát, bizony, a jelenlegi törvénykezés nem igazán támogatja az aktív önvédelmet.

Egyébként nem tudom, hogy ez a lámpa valóban tiltott-e, csak a többi hasonló dolog kezeléséből indultam ki.

2015. dec. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Oké-oké, nem is ellened irányult az értetlenségem :) Csak ez azért tényleg abszolút nonszensz törvénykezés... Mindenesetre köszi a válaszokat, tehát már létezik hasonló. Egyébként egy gyűrűnek meg lehet oldani, hogy a belső oldalára tenni egy kis toló-nyomó kapcsolót, vagyis először el kell kicsit tolni, hogy be lehessen nyomni, így egy kézzel (hüvelykujjal) lehet működtetni és a véletlen aktiválás is kiküszöbölhető.
2015. dec. 15. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!