Miért sugárzott sokkal jobb minőségben az Újvidéki adótorony mint a Szentesi?
Mert ők már akkor jó minőségű (nyugati) technikával dolgozhattak!
Nálunk meg a szocialista ipar termékeit kellett használni.
Vajon ha nem bombázza le a NATO az adótornyot akkor elképzelhető hogy át lehetett volna alakítani dvb-c re?
Tudja valaki hogy pontosan milyen beredezéseket, technikát használtak az újvidéki toronyban?
Egészen a NATO bombázásig sokkal erősebben sugárzott mint a környékbeli magyar tornyok.
Ha tegyük fel épségben marad az újvidéki torony akkor lehet hogy a szerbektől venné bérbe a torony kapacitásait az AH a magyar dvb-t adások dél alföldi sugárzására?
Vajon az újszegedi dvb-t torony van olyan erős mint anno az újvidéki? Van valakinek ezzel tapasztalata?
Elírtam, természetesen nem
dvb-c re átalakítást akartam írni
hanem dvb-t re. "szakmai" ártalom,
itt kábeles digi van és az dvb-c. :)
Megkérdeztem az AH-t miért volt erősebb az újvidéki torony a szentesinél. A válasz meglepő:
"1999-ben a földfelszíni televíziós műsorszórás technológiája mindkét országban analóg volt, lényeges technológiai különbség nem volt közöttük.
Adott vételi helyen, adott vételi összeállítással több tényező befolyásolhatja, hogy mely adóállomás jele vehető jobb minőségben. A földrajzi viszonyok jelentősek, amennyiben például egy adó iránya domborzati, természetes vagy épített környezet hatására akár részlegesen árnyékolt, akkor a vett jelszint alacsonyabb lehet akár a kisebb távolság ellenére is. Továbbá takarástól függetlenül az adótornyok relatív magassága is jelentős tényező, például az újvidéki adótorony a szentesinél több, mint 400m-rel magasabban helyezkedik el.
Másik jelentős tényező az adótoronyról a vételi pont irányában kisugárzott teljesítmény. Az adótornyok általában nem minden irányban azonos teljesítménnyel sugároznak. A lehetőségeket elsősorban az érintett országok hírközlési hatóságai által végzett nemzetközi egyeztetések és többoldalú egyezmények alakítják. Ezen egyeztetések eredménye esetenként és időben is változó lehet, de például fennállhat olyan eset, hogy egy országhatár szakaszon egyik fél sem léphet át egy adott sugárzott jelszintet, így hiába van az egyik fél adótornya közelebb, mint a másiké, az országhatár közelében jelentős különbség nem lesz a vételi lehetőségekben."
Tehát szó sincs arról hogy azért volt erősebb a vétel mert ők jobb nyugati technológiát használtak. A terepviszonyok játszottak közre, az újvidéki torony egy hegytetőn van és még magasabb is! Hát érthető miért volt jobb a rálátás. Kár hogy a NATO tönkretette :(( Ha nem tették volna tönkre simán elképzelhetőnek tartanék egy magyar-szerb bartert, itt a délalföldön foghatóak voltak a szerb adások, tehát az itteni szerbek minden további nélkül nézhették, ezért és persze tisztességes bérleti díjért cserébe a magyar csatornák is sugározhattak volna az újvidéki toronyból, az ottani magyarok legnagyobb örömére, és persze határon innen a dél alföldiek a jobb vételnek örülhettek volna. Hát ez a vonat a NATO bombáival elment :((
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!