Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy kérdés a víztoronyról?

Egy kérdés a víztoronyról?

Figyelt kérdés
Benne van nagy tömegű víz, és azért van magasan a raktározó hogy a nyomás meglegyen és föl lehessen küldeni a vizet a magasabb területekre. De egy csap nagyon kicsi nyomást igényel, tehát a víztározó méretéhez képest nagyon kicsi az a mennyiségű víz amit ki kéne pumpálni, akkor miért nem megy följebb az a pár dl víz több tonna nyomás alatt, mint amilyen magasan van a víztározóban a víz? Ha bazi nagy nyomás lenne akkor fölmenne pár mg víz magasabbra, mint amilyen magasan a víztározóban található víz van?
2015. nov. 21. 13:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Ez is egyfajta logika, de ezek szerint a P=F/A képlettel számolsz. Ez felesleges, mert sokkal több mérést és számolást kell elvégezni. A ró*g*h képletben csak a h-t kell meghatározni, ahhoz viszont, hogy a P=F/A-val tovább számolj, kell még a felület, ami legalább plusz egy mérés és számolás. A lényeg, hogy a hidrosztatikai nyomás egyenlő, és mivel tudjuk, hogy a nyomás az felületegységre eső erőhatás, további számítások nélkül is kijelenthetjük, hogy az erőhatás megegyezik, nem kell várni, hogy kiessen a képletből. Plusz még a közlekedőedények feltétele, hogy ugyanakkora legyen az alapterület. Tehát duplán felesleges a felülettel vacakolni, így se úgy se befolyásol semmit, és ha már van egy szép ró*g*h képletünk, akkor használjuk is.
2015. nov. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Wadmalac ***** válasza:
Én tudom, csak a kérdezőnek akartam láthatóvá tenni az összefüggéseket. :)
2015. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!