Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy kérdés a víztoronyról?

Egy kérdés a víztoronyról?

Figyelt kérdés
Benne van nagy tömegű víz, és azért van magasan a raktározó hogy a nyomás meglegyen és föl lehessen küldeni a vizet a magasabb területekre. De egy csap nagyon kicsi nyomást igényel, tehát a víztározó méretéhez képest nagyon kicsi az a mennyiségű víz amit ki kéne pumpálni, akkor miért nem megy följebb az a pár dl víz több tonna nyomás alatt, mint amilyen magasan van a víztározóban a víz? Ha bazi nagy nyomás lenne akkor fölmenne pár mg víz magasabbra, mint amilyen magasan a víztározóban található víz van?
2015. nov. 21. 13:48
1 2 3
 11/22 Wadmalac ***** válasza:
Ezzel nem is akarok vitatkozni. Csak azért említettem, mert a kérdező érdeklődött légnyomáshoz köthető irányban is.
2015. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Igen, ez okés, csak nekem egyértelmű volt, hogy azonos nyomáson vannak, hiszen csak úgy lehet közlekedőedény.
2015. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Szóval akkor összegezve, sehogy nem mehet a víztorony fölé, még ha a földön nincs is levegő, pl. vákuum van vagy nagyon könnyű gázok amiben a víz nem forr fel és a víz sokkal nehezebb nála hogy esetleg feljuttassa magasabbra, mint a víztorony?
2015. nov. 24. 14:44
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha nem fektetsz be plusz energiát (munkát), akkor nem fog csak úgy magától magasabbra menni, igen. Bármilyen nyomáson lehet, ha mindkét végén ugyan az, akkor nem fog feljebb menni.
2015. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Mi ugyan az mind2 végén?
2015. nov. 24. 15:19
 16/22 anonim ***** válasza:
A víztorony meg a csap. Ennyire értetlennek lenni...
2015. nov. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Bocs! Kösz! :)))
2015. nov. 24. 16:36
 18/22 Wadmalac ***** válasza:

Ezért írtam ,amit írtam, de úgy látszik, nem jött át, nem csak a kérdezőnek.

Ha a víztorony és a nyitott csap vízszintjére ugyanaz a légnyomás hat, akkor ugyanarra a szintre is áll be. Igen, a légnyomásból származó erő függ a felülettől, amin hat, de a hidrosztatikai nyomás keltette erő ugyanígy függ tőle, tehát a felület nagysága kiesik a képletből, lényegtelen.

2015. nov. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A hidrosztatikai nyomás pont hogy nem függ a felülettől, ez pont a közlekedőedényeknél figyelhető meg jól, amikor is a különböző formájú és térfogatú edények mindegyikében ugyanazon a szinten áll a folyadék. A hidrosztatikai nyomás a ró*g*h képlettel számítható, ahol ró a sűrűség, g a gravitációs gyorsulás, h pedig a folyadékoszlop magassága. Mint látod, itt felületről szó sincs!
2015. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Wadmalac ***** válasza:

#19:

Olvasd el mégegyszer, mit írtam.

A hidr. nyomásból SZÁRMAZŐ ERŐ.

2015. nov. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!