Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Titkosírást hogyan lehet...

Titkosírást hogyan lehet megfejteni? Milyen algoritmus alapján? Milyen módszerekkel?

Figyelt kérdés

Pl. valaki kitalálja, hogy minden egyes betű a kettővel rákövetkező legyen, és így teljes káosz lesz minden. Ez esetben hogyan lehet rájönni, hogy az illető ezt az adott titkosírást alkalmazza?


vagy ha mondjuk valaki ezt írja le: E34x&]jłDe#hB346


Akkor ezt hogyan lehetnem megfejteni? Egyszer láttam egy titkosított szöveget, amin csak betűk meg számok voltak össze-vissza. Azt hogyan lehet megfejteni?


2015. nov. 17. 23:27
 1/7 A kérdező kommentje:
A titkosított szöveget természetesen a tv-ben egy filmben láttam.
2015. nov. 17. 23:28
 2/7 anonim ***** válasza:

A kódfejtés nem egyszerű tudomány. Amikor "csere" van,az nem nehéz, hiszen ha magyar szöveg van, ott az az és az és szavak elég gyakoriak, és kijön a szövegből, hogy az az az vagy az és. Innen már egyszerűbb a helyzet, négy betű megvan. Persze ez a legegyszerűbb, ilyet nem is használnak.

Ezen kívül számos hatékonyabb módja is van, javaslom keress rá a kriptográfiára a googlen.

2015. nov. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Trafó1 ***** válasza:
Neten keress rá a témakörre, vannak módszerek,leggyakoribb betű az E, figyelik az ismétlődéseket, a szabályszerűségeket, a küldőt a fogadót, milyen témáról szólhat, milyen nyelven stb.
2015. nov. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A
2015. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A leghatékonyabb kódolás megfejtésére nem létezik megfelelő algoritmus, ugyanis a számítógép nem képes egy szám prímtényezős felbontására.

Ez azon alapul, hogy A választ két nagy prímszámot (10^300 nagyságrendűeket) és ezeket összeszorozza. Ekkor kapunk egy nagyon nagy számot, amelyet csak az tud prímtényezős alakra bontani, aki ismeri a két prímszámot, más nem, ugyanis több milliárd évig tartana egy számítógépnek kiszámolnia.

Ez az alapja a kódolásnak.

Persze léteznek primitív módszerek is, amelyet akárki meg tud fejteni aki ért egy kicsit a programozáshot, pl. ír egy gyakoriságvizsgáló programot adott esetben.

A prímszámokra támaszkodó a csúcs jelenleg. Ezért is fontos, hogy minél nagyobb prímszámot találjunk, ezért fizetnek milliókat annak, aki talál még egyet. Az egész internet biztonsága ezeken a számokon alapul.

2015. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez csak ízelítő a rejtjelzésekre:

[link]


Visszafejtésnél első körben rá kell jönni, milyen módszer lett felhasználva a kódoláskor.

2015. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor például egy betűre mindig egyféle szimbólumot használnak akkor a különböző betűk statisztikai gyakoriságát használják fel a visszafejtésre.

Persze ezt ki lehet védeni pl úgy hogy a kódolás előtt lefordítod valamilyen idegen nyelvre vagy olyan rendszert használsz ami időben változó.

2015. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!