Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetne aranygyűrűt készíteni...

Lehetne aranygyűrűt készíteni egy vulkán tüzében?

Figyelt kérdés
2015. nov. 7. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Inkább keress más HOBBIT.
2015. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az arany 1000 °C fölött olvad.


A vulkánnál kérdés, hol méred a hőfokot (a láva azért gyorsan hűl) - de andezites és riolitos (Ha jól emlékszem, már régen tanultam) ennél "hidegebb" tehát olvasztani nem, bár lágyítani bőven lehetne a fémet, hogy tudd formálni.


Tehát a hőfok nem gond - a nagyobb probléma, hogy a vulkánok koszosak, a láva pláne - mindenféle anyag röpköd, a láva is az olvadt kőzeten kívül egy hadosztály szennyezőanyagot is tartalmaz - tehát ha nem vigyáznál, nagyon gyorsan tele menne az aranyad kosszal, és használhatatlan, de legalábbis ronda végeredményt kapnál.

2015. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát ha zártan tartom, akkor a megolvad és nem is szennyeződik el?

Na ez nagyon különleges lenne, mert tudtommal ilyet még igaziból nem csináltak.

És hogy tudnék hozzáférni több, mint 1000 fokos lávához, anélkül, hogy megégnék? Láttam több felvételt, hogy Hawaii-on kólásdobozokat hajigálnak lávába, de az eléggé kihűlőnek nézett ki:


https://www.youtube.com/watch?v=Q8NXO6YxBmU

2015. nov. 7. 14:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen mélyről jön a láva. Általában a láva úgy 800-1200 fok körül mozog, de olvastam, hogy valahol 2500 fokos láva jött a felszínre, ebből következtettek, hogy ott valamilyen komolyabb vulkáni tevékenység folyik.
2015. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!