Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kőzet lehet ez?

Milyen kőzet lehet ez?

Figyelt kérdés

Kertészkedés közben találtam egy pár centis kavicsot.

Az egész teljesen fekete, kicsit mintha olvadványos lenne a töredezett felszíne és a fény ahogyan bármin, ezen is megcsillan.

Törékeny és méretéhez képest jóval könnyebb mint egy hasonló méretű kavics.


"Annyira puha, ha nekinyomom valami kemény anyagnak, elkezd eltörni a nyomott fele."

(apró darabokra esik)

Nem tudom, hogy mi hasznos és mi nem az, leírtam amit észrevettem rajta.

Van ötlet, hogy mi lehet ez? Lehet neve ennek a kő/kőzet fajtának?

Valami vulkanikus cuccra tippelnék.



2014. aug. 15. 00:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem rátaláltam: Amfibol
2014. aug. 15. 00:36
 2/5 Napfonat ***** válasza:
51%
A hétköznapi szén is lehet ilyen! Hasonlíthat olvadt kőre, csilloghat, mint az obszidián, miközben annyira puha, hogy morzsolódik, törik, porlad!
2014. aug. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fekete, könnyű és törékeny, és olvadványos, akkor lehet, hogy csak egy jópár éve a földben pihenő bitumen darab... amit a ház építéséhez használtak vízszigetelésre
2014. aug. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az amfibol nem kőzet, hanem ásvány. Nem nagyon vannak belőle több cm-es kavicsok, hanem az apró szemcséi szerepelhetnek egy (vulkanikus) kőzet összetevői között.


Amit találtál, az szerintem is inkább mesterséges anyag. Bitumen, vagy kohósalak.

2014. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akát kátránydarab is lehet...
2014. aug. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!