Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem öntjuk az összes...

Miért nem öntjuk az összes szemetünket egy forró vulkánba?

Figyelt kérdés
Az egyik termeszetfilmben volt, hogy mertek a vulkan homersekletet es a homero beleolvadt a vulkanba, de nem is fustolt, csak elnyelte a folyekony fold.

2015. máj. 31. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs annyi működő vulkánunk, amennyi szemetünk. Ráadásul aránylag kevés van belőlük, és a szemét szállítása sem két fillér, pláne nem országokon keresztül.
2015. máj. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok káros gázt bocsátana ki, és költségesebb szállítani.
2015. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Aha, a sok halogéntartalmú műanyag biztos kellemes égéstermékeket eregetne. Emellett drágább és veszélyesebb lenne mint a mostani rendszer, és nem szolgáltatna alapanyagot, mint az újrahasznosítás.
2015. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
90%

A vulkán arról szól, hogy a magma ott jön kifelé. Ott bevinni nem lehet semmit, ha oda szórod a szemetet, nem csinálsz mást, mint hogy egy ingyen máglyán elégeted. Ennyi erővel égetheted a kert végében is. Ugyanúgy a légkört szennyezed.

Ott, ahol a kéreglemezek alábuknak, ott a magmába süllyedő kéreglemezbe készített üregbe be lehetne pakolni a szmötyit, az szépen lassan beviszi a folyékony földköpenybe. Évente 1-2 cm sebességgel.

Csakhogy az ilyen kéreglemez alábukások a tengerek fenekén vannak. Nem olcsó és ugyanúgy környezetre veszélyes lenne a szemét oda juttatása.

Még talán a radioaktív hulladékok eltávolítására lenne ez a megfelelő módszer.

2015. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"az ilyen kéreglemez alábukások a tengerek fenekén vannak."

Ott is, de szárazföldön is van bőven.


"Még talán a radioaktív hulladékok eltávolítására lenne ez a megfelelő módszer."

Hogyne, ha csak simán levinné.

De az évi 2 cm az nem túl sok. Annál gyorsabban jön ki magától a radioaktivitás - főleg, ha valami kémiailag agresszív anyagról van szó.

Ráadásul hogyan véded meg közben a sűrű földrengésektől?

2015. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
56%

/ "az ilyen kéreglemez alábukások a tengerek fenekén vannak."

Ott is, de szárazföldön is van bőven./


Én speciel nem ismerek szárazföldön alábukó, csak összetorlódó lemezeket, ettől még lehet, hogy van. De az nem éppen ideális hely ilyen célra.


/"Még talán a radioaktív hulladékok eltávolítására lenne ez a megfelelő módszer."

Hogyne, ha csak simán levinné.

De az évi 2 cm az nem túl sok. Annál gyorsabban jön ki magától a radioaktivitás - főleg, ha valami kémiailag agresszív anyagról van szó.

Ráadásul hogyan véded meg közben a sűrű földrengésektől?/

Hát, a földrengéstől ugyanúgy, mint ahogy most is KELLENE védeni minden ilyen hulladékot. Sérülésnek ellenálló, szivárgásmentes, korrózióálló tárolóval. A tárolóknak kutya kötelességük lenne ma is annyi ideig kitartani, amíg a radioaktivitás veszélytelenre csökken.

A kéreglemez vastagsága azért megengedne méretes és biztos tárolóhelyeket. Méghozzá elég mélyre "ásva", hogy ne a felszínen ücsörögve várja, hogy a magmába süllyedjen és ott oldódjon.

Miután a földköpeny "megette", a radioaktivitása a magmában visszahígul, a nehéz elemek lesüllyednek, tehát elég jól el lenne csomagolva, ugyanoda, ahonnan eredetileg származtak. Az valóban nem lenne éppen vidám, ha 20 kilométerrel odébb egy vulkán visszaköpné a cuccot a felszínre olyan töményen, ahogy beküldtük, de szerintem megfelelő geológiai tervezéssel ez elkerülhető lenne.

2015. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na latjatok, ez a vulkanos otlet nem is olyan rossz;)
2015. jún. 1. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

De kérdező, teljesen rossz ötlet. Azonnal kiderül, amint a részleteket is nézed, akár a technológia, akár a szállítás, akár a bekerülés szempontjából.

Budapest (sőt, Magyarország) össze szemetét az Etnába. Felvinni ugyan nem lehet, de repülőről célzunk. Biztos olcsóbb, mint egyéb technológiák. És biztos tisztább is. És micsoda tumultus lenne ott, ha mást nem is számítunk.

2015. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vree ***** válasza:
100%

Ez is kb. annyit ér, mint a "lőkük az űrbe" ötlet.


Az is ugyanúgy környezetszennyező és veszélyes a látszat ellenére, csak még sokszorosába is kerül.


lásd még: Miért nem desztillálunk tengervizet, hogy legyen ivóvíz (ismétcsak: költséges, és újfent elfelejti az illető, hogy szállítani kell)


Nyersanyag, tárolóhely valahol mindig van, ha máshol nem a föld alatt, és a költségek minden ilyen kérdésnél nagyrészt annak a függvényei, hogy hogyan juttatsz el valamit Y-ból X-be, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni, mert pont ez a lényeg.

2015. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!