Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány %-os kénsav maróhatása...

Hány %-os kénsav maróhatása egyenértékű egy 100%-os sósav maróhatásának?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk 1 mg 100%-os sósavat cseppentünk a kezünkre. Az X idő elteltével majd bizonyos károsodást okoz. Hány %-os 1 mg-os kénsavat kell a kezünkre cseppenteni, hogy X idő elteltével közel ugyanakkora károsodást szenvedjen a bőrünk, mint a sósav esetében? Természetesen a kénsavat vízzel hígítjuk fel.
2015. okt. 7. 13:57
 1/10 sadam87 ***** válasza:
Nem létezik 100 %-os sósav.
2015. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez egy elég értelmetlen kérdés. Eleve 100%-os sósav nincs. És alapvetően a sósav és a kénsav másként hat a bőrre. 1mg "tömény" sósav rákerül a bőrre ha az épp (azaz nincs rajta seb, gombásodás stb.) valószínűleg nem is veszed észre. Valamennyire függ attól, hogy melyik bőrfelületre kerül a szer, és az milyen állapotú.
2015. okt. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak tájékoztatásul, a tömény "füstölgő" sósav 37 %-os.

És még egy adat, egy átlagos 1 (g/ml) sűrűségű folyadékból 1 csepp kb. 45-50 mg. Szóval 1 mg-ot nem lehet lecseppenteni, mert a felületi feszültség nem "engedi el".

Harmadrészt a sósav töményen egészem más tulajdonságokkal bír, mint a kénsav töményen. A kénsav töményen oxidáló sav, a sósav nem.


Mindezek után szabadjára engedve a fantáziámat 1 mg-nyi tömény sósav emberi bőrre juttatása után akkora sérülés keletkezik a bőrön, hogy egy szúnyogcsípés valóságos hegynek tűnik mellette.

2015. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, és 1 mg KÉNsav mekkorát okozna? Lenne akkora mint egy szúnyogcsípés?
2015. okt. 8. 17:47
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen tömény 1mg?
2015. okt. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha sósavegyenértékre kell átszámolni (ha jól értem az eredeti kérdésed erre vonatkozott), akkor a 37% sósavval a 18,5% kénsav az egyenértékű (mert a kénsav kétértékű sav). Ennél a töménységnél már nincs oxidáló hatása a kénsavnak. Szóval 1 mg 18,5%-os kénsav hasonló károsodást okozna a bőrőn, mint az 1 mg 37%-os (tömény) sósav.
2015. okt. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én 100%-os kénsavra gondoltam. Amennyiben ilyen nincs, akkor a legnagyobb %-úra gondoltam. Tehát hogy az mekkora károsodást okozna a bőrön.
2015. okt. 9. 10:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a bőr ép (nincs rajta sérülés) akkor az 1mg (nagyjából egy csepp kénsav) nem okoz túl nagy károsodást.
2015. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Azért azt tegyük hozzá, hogy a kénsav sokkal durvább nyomot hagy pusztán attól, hogy hidrofóbos hatású (röviden nagyon szereti a vizet NAGYON). Ezért a kénsav egyszerűen elszenesíti a bőrt.
2015. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
9-es vagyok rosszul írtam nem hidrofóbos hanem higroszkópos
2015. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!