Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem telepítjük tele a...

Miért nem telepítjük tele a Szaharát, meg úgy általában a világ sivatagjait napelemekkel?

Figyelt kérdés
Sokkal olcsóbbá válna az áram...
2015. okt. 2. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Mert a napelemek legyártása drága, az áramot összegyűjtő majd mindenhova továbbító rendszer is drága. Ráadásul az energia folyamatosan ingadozna.

Egyébként azt azért megjegyezném, hogy a Szahara nem olyan ideális mint gondolnád. A hatalmas hőingadozások, a homok és a szél elég rosszat tesznek a napelemeknek meg az áram továbbító infrastruktúrának is. Ráadásul messze van, vagyis nagy szállítási veszteséggel kell számolnunk.

2015. okt. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Volt már a kérdés, olvasd el.

Jó válaszok voltak.

2015. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennél már az űrbe is ésszerűbb lenne napelemtelepeket telepíteni. Ott a hőingadozás elhanyagolható mértékű (többé-kevésbé mindig egyformán süt a Nap), a Földön meglévő természeti elemek (szél, pára, por, földrengés, egyebek) behatásai szinte teljesen hiányoznak, az energiatermelés ingadozása is elhanyagolható (lévén nincsenek felhők, sem éjszaka), és talán még az energiatovábbítás sem járna akkora veszteséggel, mint a Szaharából Európába juttatásnál (koncentrált lézeres vagy mikrohullámú energiatovábbítás). A legésszerűbb lenne egy olyan napelemgyűrűt kialakítani a Föld körül, amely a Nappal 90fokos szöget zárna be. De ez olyan óriási méretű lenne és olyan technológiát és erőforrásokat kívánna meg, amelyek ma még messze nincsenek az ember birtokában. Talán majd a távoli jövőben lesznek, de az egészen biztosan nem a mi időnkben fog eljönni.
2015. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ráadásul a mikrohullám inkább fegyver, mint energiatovábbító eszköz.

Erről is volt már szó.

2015. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: Én még nem hallottam olyan gyilkosságról, amelyben mikrosütővel öltek volna meg valakit :D


Viccet félretéve, az emberi történelem folyamán nem sok olyan felfedezés vagy feltalálás volt, amelynek eredményét először ne a hadászatban próbálták volna kamatoztatni. A lézer éppúgy használható fegyverként és energiatovábbító eszközként is, mint a mikrohullám. A lézer koherens fénysugarakat jelent, a mikrohullám pedig a fény spektrumának egy tartománya. Létezik mikrohullámú lézer is, az akkor mennyire minősülne fegyvernek? Önmagában semennyire, ez alapvetően az ezen technológiát felhasználó ember céljaitól függ.

2015. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja.

De egy erőmű a világűrben, amelyik 1000 megawattos koncentrált lézer- vagy mikrohullámú sugarat küld le a Földre... melyik részére is?

Ugye az eredmény attól függ, hogy mit talál el.

2015. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Mindenesetre, ahol mega és gigawattos lézer / mikrohullámú nyaláb érkezik le, az a légkör teljes vastagságában halálzóna, amit azért baromira kell pozicionálni, mert keményen megsütne mindent, ha picit elcsúszna. Ha fegyvernek hívjuk, ha nem.
2015. okt. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
basszus, pont most raktam ki énis ezt a kérdést :D OLO ez mekkora.
2015. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig kajakra nem olvastam ezt el, de legközelebb átnézem az előttem feltett kérdéseket.
2015. okt. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!