Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem osztják meg a világ...

Miért nem osztják meg a világ vezető egyetemei a kutatásaikat az elmaradott országok intézményeivel? Nem kerülhetne egy magasabb jóléti optimumba a világ az információszabadsággal?

Figyelt kérdés
2015. márc. 20. 09:44
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Megosztják, erre valók a tudományos folyóiratok.
2015. márc. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem is értem a kérdést. Megosztják; ahogy írták is: publikációk erre valók, meg a konferenciák, másrészt ezek mellett a honlapjukon rengeteg info elérhető, sőt gyakran ingyenesen az interneten lehet kurzusaikat is követni (bár az inkább oktatás, mint kutatás kategória), ráadásul ha mást nem e-mailben megkereshetők a kutatók. Mindezek mellett az internet korában nagyon gyakoriak a nemzetközi együttműködések!
2015. márc. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez mind oké, rosszul tettem fel a kérdést. Azokra a kutatási anyagokra gondoltam, amelyeknek vaskos áruk van ezért nem juthat el olyan emberekhez a tudás, ahol a megfelelő források nem biztosítottak ehhez.
2015. márc. 20. 12:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Még mindig nem pontosan értem...
2015. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában kutatási titkok nincsenek, inkább ipariak és cégek őrzik őket, mondjuk tudjuk fizikailag milyen elven működnek a félvezető vagy a szerves szcintillációs detektorok, de a gyártók megtartják maguknak, hogy pontosan milyen szerves vegyületek milyen arányú keverékéből készítik, és nem is látom, hogy a gyártási titkok mivel könnyítenék a szegény országok helyzetét. Szerintem nincs semmi olyan dolog amit visszatartanának az egyes kutatók, intézmények és ez komolyan érint más országokat.
2015. márc. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez ugyanolyan munka mint minden más, ha ingyen dolgozol mondjuk egy koszovói gyárban te is segítesz Koszovón mégse teszed meg, ha beleöl 3-4 évet az idejéből egy kutató, hogy mondjuk kikeverjen egy új üveget, ami mondjuk öntisztító vagy lehet állítani mondjuk elektromágnessel mennyire engedje át a fényt (ilyen kutatás pl folyik most is a bme-n legalábbis az öntisztító üveg) akkor miért kéne az egész folyamatot úgy ahogy van elárulnia az egész világnak ingyen és bérmentve. Nehogy azt hidd, hogy milliókat keresnek a kutatók.
2015. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!