Vagy pl volt egy cikk az origón is ahol áradoztak ezekről a "csodákról", majd 4 perc múlva le is vették mikor kaptak kb 20 kommentet hogy ezek a cuccok semmi pluszt nem adnak, ugyanannyival lesz melegebb mintha simán letennék a gyertyát és otthagynák
Hallottál arról a kísérletről, hogy be akarták tiltani a dihidrogén-monoxidot? Na, a metódus gyakorlatilag ugyanaz: Joli néni nézi a telefosot, ahol mondják, hogy hiper-szuper-ultakirály izébizgentyű, és azt sem tudja, hogy hogyan tárcsázzon, mert tényleg milyen jó, mindent elmondtak róla. És mivel Joli néni nem ért hozzá, tövig benyeli az egészet, aki meg ért hozzá, nem veszi meg.
2015. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Van egy valamennyire "tudományos" magyarázat is: több kisebb hőforrás, illetve általában a diffúzabb hősugárzás jobb szubjektív hőérzetet ad, mint a spekuláris egy-helyről-jön-erősen forrás. Ezért is volt valamikor 20+ éve népszerű a padlófűtés.
2015. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 A kérdező kommentje:
@2 de itt arról van szó, hogy a teamécses felmelegíti a cserepet az(meg mivel meleg) felmelegíti a szobát. Szóval itt a több kisebb hőforrást berakták egyhelyre.
Azt még Megértem, hogy egy átlagember elhiszi, mert "menő" nem tudni a fizikát, de az Origo tudomány rovatában elég meglepő volt
2015. szept. 8. 06:27
4/6 anonim válasza:
Az origo azért üzemel, hogy olyan híreket rakjon ki, amiért odamennek.
Ha a tömegek ilyen baromságra mennek, akkor ezt rakják ki :)
Egyszerűen a népek manapság ragadnak ezekre az "alternatív" (ami igazából nem alternatív) "megoldásokra" (ami nem megoldás) - a fizika tudás nagy hiánya pedig nagy "segítség" az ilyesfajta "tények" elterjedésének :)
2015. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
"@2 de itt arról van szó, hogy a teamécses felmelegíti a cserepet az(meg mivel meleg) felmelegíti a szobát. Szóval itt a több kisebb hőforrást berakták egyhelyre." - úgy értettem, hogy maga a cserép is egy kisebb hőforrás, a konvektor/radiátor mellé. Nyilván aki csak ezzel próbál fűteni, megfagy. De a konvektor mellé egy ilyet használni valóban javítja kicsivel a szubjektív hőérzetet (ahogy pl. egy kislámpa égése is), akkor is, ha a szobát valójában csak 0.1 fokkal melegíti, vagy annyival se. A hőérzetünket ugyanis nem elsősorban a szoba levegőjének hőmérséklete, hanem a szobában "pattogó" hősugárzás mennyisége adja. Nyilván a kettő összefügg, de mindenki ismeri azt a jelenséget, mikor jéghidegek a falak, és a hőmérő mutathat akár 28 fokot is, mégis "hideg van" a szobában, mert ahogy mondják, árad a hideg a falból - valójában nem árad belőle semmi, és pont ez a baj, viszont issza el a testünk hősugárzását. (A világűrben is ezért fagy meg minden, nem azért, mert "hideg van", hiszen a vákuumnak nincs hőmérséklete.)
2015. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Az #5 válasz alátámasztására elmondom, hogy a lakásom utca felőli falait "kibéleltem" 1 cm-es hőszigetelő lemezzel, mert hideg volt. Azóta a mért hőmérséklet egy két fokkal kevesebb és mégis meleg van. A falaktól, amelyek melegérzetet adnak (és melegebbek is, mert ha megfogod, nem viszik azonnal szét a kezed hőjét).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!