Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan veszi az energiát a fény?

Honnan veszi az energiát a fény?

Figyelt kérdés
Ugye a semmiből nem lesz valami és forditva, nem világos nekem hogy az izzoban lévő fémszálba, mikor az elektronok mozgása a fémszálban lévő elektronokat egy magasabb pályára ugrasztják ott instabilitásuk miatt azok visszaesnek eredeti pályájukra ekkor kvantumot bocsájtanak ki, nos ez a kérdésem hogy ugye elvileg az elektronok száma nem változik a rendszerben (vagy igen? ) mivel azok egy úgymond zárt rendszerben vannak, akkor milyen anyagból vagy energiából keletkezik az a kvantum? biztos valamin nagyon elsiklottam vagy benéztem ehhez kérnék egy kis útbaigazítást... vagy valamit rosszul tudok...

2015. aug. 13. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az elektronok alacsony energiaszintre kerülnek. Ekkor energiát bocsátanak ki, aminek egy tartományát mi is érzékeljük.
2015. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat nem olvastam végig. Az előzőt írtad le te is. A kérdés engem is érdekel.
2015. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Foton, ha egy elektron magasabb energiájú szintről alacsonyabb energiájú szintre kerül amit alapesetben mindig megtesz, általában egy röntgenfoton keletkezik. A foton az elektromágneses hullám ami az ilyen folyamatok során keletkezik. Az, hogy gammafoton vagy röntgenfoton az igazából csak az energiájától vagy a keletkezésétől függ, ezt már fizikusa válogatja hogy választják szét. A lényeg, hogy ilyen reakcióknál foton keletkezik és ez adja a fényt.
2015. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

> „mivel azok egy úgymond zárt rendszerben vannak,”

Hogy volna már zárt rendszerben, mikor két milliméter vastag dróttal van rákötve a hálózatra?

2015. aug. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az energiakvantum az maga a foton. Az energiatol fugg a frekvenciaja.
2015. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A válasz (lebutítva hogy könnyebb legyen megérteni) a következő: A legerjesztődés folyamán az elektron egy csillapodó centrális irányú periodikus mozgást végez ami gyorsulás révén elektromágneses hullámot kelt. Az elektromágnes hullám energiát visz el ezért csillapodik a periodikus mozgás. Ha egy töltésnek gyorsulása van akkor mindig elektromágneses hullám keletkezik.

Itt van némi infó: [link]

2015. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hálózat->felmelegedő wolfram szál->e gerjesztés->e visszamegy alapállapotba+foton kibocsájtás

Vagyis a folyamat hajtóereje az elektromos áram, amit a hálózatról vesz.

Ezt alátámasztja az a rendkívüli jelenség is, hogy ha lekapcsolod a lámpát a hálózatról, akkor nem fog világítani.

2015. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem zárt rendszer. Az izzó szálának atomjai energiát kapnak a rendszerből (közönségesen az az áram). Hatásukra - ahogy írtad - az atomok elektronpályája megváltozik (tehát energiát kaptak), majd jórészt visszaáll eredeti állapotára, eközben az imént nyert energiát kisugározza. Az energiát tehát az elektromos áram "szállítja" az izzóba, amely annak egy részét fény formájában kisugározza (bár az energia zöme egy hagyományos izzóban hővé alakul). Amint az izzó nem kap több utánpótlást (azaz lekapcsoljuk az áramot), kialszik, vagyis nem is sugároz több fényt (energiát).
2015. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy wolfram izzószál sugárzásának spektrális összetétele a mérések szerint javarészt hőmérsékleti sugárzásnak felel meg. Ha az atomtörzseken belüli elektronátmenetek dominálnának, akkor vonalas spektrumot kapnánk a RTG környékén, nem 90+ százalékban infravöröset. Nota bene a wolfram fém, tehát a könnyen bizgethető vegyértékelektronok kollektív állapotban vannak (sávmodell). A lényeg persze az áramforrás, ahogy írták, onnan az energia, kikapcsolás után pedig a szál a hőkapacitása miatt tárol még egy keveset, amit lecsengve kisugároz és le is hűl, majd egyensúlyba kerül a környezetével, és kész. Meg persze bekapcsoláskor is előbb fel kell emelegednie, hogy fényt bocsásson ki.
2015. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szép de akkor miért nem világít egy izzó örökké?

Ha a wolfram szálból semmi nem lép ki csak az átfojó áram kvantumjait adja le mint egy nyitott ajtó akkor miért ég el mégis ahogy minden más a világban elég.

2015. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!