Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem alkalmazzák a...

Miért nem alkalmazzák a guillotine-t ma is kivégzésekhez?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy már több mind kétszáz éves, de számomra még mindig ez tűnik a legjobb megoldásnak. Egyrészt a lehető leggyorsabb, másrészt fájdalommentes, harmadrészt nem tud rosszul elsülni, lényegében nem léphet fel komplikáció. Erre a legfejlettebb, leghumánusabb államokban, ahol még alkalmaznak halálbüntetést, mint például az USA-ban, a méreginjekcióval meg a villamosszékkel bohóckodnak, amelyek esetében szinte csak arról hallani, hogy mennyi a probléma. Például nincs elegendő olyan speciális méreganyag, ami kellene, ezért elítéltek százai várakoznak évek óta a halálsoron. Vagy hogy hányszor sült el rosszul a dolog, és hogy az elítélt perceken át szenvedett látványosan szörnyű kínok között, mire végre kimúlt. Miért nem lehet egyszerűen visszahozni a guillotine-t, mi a baj vele?
2015. aug. 7. 04:02
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Én nem tudom hogy igaz-e, de ez jutott eszembe erről.

2015. aug. 7. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

A szakszerűen végzett méreginjektálás teljesen fájdalommentes, szenvedésmentes, gyors, szakszerű és precíz munka. Ami a bohóckodást illeti: hozzánemértéssel (USA) BÁRMIT el lehet cseszni, nem ezen múlik.

A "nincs speciális mréeganyag" felettébb átlátszó duma, mert bemegyek az első kilinikai gyógyszertárba, és vezsek akármennyi fentanylt, és az pont jó, de egyébként egy jóü nagy adag magnézium-, vagy kálium-szulfáttal is meg lehet állítani a szivet, egy emebr halálos hadagjának az ára akár húsz cent is megvan. A többi duma: nem akarják kivégezni őket. Az USA-ban is felettébb erős a bűnözéspárti liberalizmus.

A nyaktiló brutális, letaglózó hatású, remek és meggyőző kivégzési módszer volt, mikor a kivágzések még nyilvánosak és elrettentő erejűek voltak. Egyébként Franciaországbana hetvenes évekig használatban volt.

Mikor a kivégzések nyilvánosságát elkezdték korlátozni, kriminalisztikusok és jogászok rámutattak, hgy a nyaktilózás tulajdonképpen felesleges véres színjáték, ha nincs kit elrémíszteni, csak a baj van vele, mert egy dögnehéz instrumentum, és a nyakazás után jelentős takarítás szüksége,s mert mindent összevéreznek, plusz a hulla is két darabban van, ráadásul furcsa arckifejezéssel, és ha nincs hosszú haja, még megfogni se lehet rendesen. Pont ezért, ilyen technikai részletek miatt nem alkalmazzák ma már. Nyakazni csaka sivatag homokjában nyakaznak, de ott is karddal.

Egy adalék a dologhoz: Hitler harmadik birodalmában volt lehetőség halálos ítéleteket nyaktilóval lefejezéssel végrehajtani. A bíróságok az ítéletek elenyésző részét, kevesebb mint fél százalékát rendelték így végrehajtani, a sortűz és az akasztás volt az alapmódszer. Márpedig, ha valamit a náci rendszer túl véres komédiának és feleslegesnek tart....

2015. aug. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
24%

Azért én most elgondolkodtam, hogy vajon ma sem lenne elrettentő példa a guillotine???

Mert szerintem ma csak csökkenne az erőszakos bűncselekmények száma, ha a bűnözők tisztában lennének azzal, hogy elveszíthetik a fejüket.

2015. aug. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!