Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha folytatódna a globális...

Ha folytatódna a globális felmelegedés, akkor lehetséges lenne, hogy a következő történjen?

Figyelt kérdés
Hogy a rovarok, hüllők, és minden állat, faj, fa, egyre nagyobb méreteket öltsön, és újra 1 méteres szúnyogok, megalodon méretű cápák (kb 100-150m) hatalmas polipok, 3m hosszú százlábúak, marha nagy lepkék, békák, 35m es krokodilok, 300m magas fák nőjjenek? Mint az őskorban, akkor is ilyen nagy fajok éltek arányaiban, hallottam.

#szúnyog #őskor #vérszívás #trópusi dzsungel #gigászi fajok viszsatérése
2015. júl. 26. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:

a globális felmelegedés nem bizonyított

régen a légkör magasabb oxigéntartalma miatt voltak nagyok az élőlények nem a meleg miatt

2015. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A globális felmelegedés bizonyított.

De valóban a légkör oxigéntartalma miatt nőttek nagyobbra egyes fajok az őskorban, ennek pedig semmi köze a felmelegedéshez.

2015. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor egyre kisebbek lesznek, okánál fogva, mert csökken az oxigénszint%. A felmelegedés nem bizonyított? Csekkold le az északi jégsapkákat. De köszi mindkét választ!
2015. júl. 26. 17:38
 4/10 HengerR válasza:
70%

A globális felmelegedés érdekes kérdés. Nem állítom, hogy az embernek ne lenne köze a klímaváltozáshoz viszont most vegyük ki az embert a képletből és tekintsünk vissza a múltba.

Mivel a földön volt már több jégkorszak is így elmondhatjuk, hogy a felmelegedések és lehülések a bolygó természetes működésének részei. A kérdés szóval nem az, hogy van-e globális felmelegedés hanem, hogy az ember mennyire kavar bele ebbe a folyamatba. Amíg ezt nem tudjuk megfelelően mérni csak értelmetlen és fölösleges vitákat szül a kérdés. Nagyon gumicsont szaga van nekem ennek a "ténynek" a híresztelése miatt.

2015. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az hogy nem tudod nem jelenti azt hogy nem eldöntött kérdés. Képzeld mikor először felvetették a globális felmelegedést, akkor is ez volt az első kérdés. Mi okozzuk vagy sem? És már akkor eldöntötték. És azóta próbálják átjuttatni ezt az információt a tömegek kemény fején, teljesen sikertelenül.

És amíg ezen az eldöntött kérdésen verjük a nyálunkat teljesen értelmetlenül, a felmelegedés egyre gyorsabb. Igazából most már tök mindegy, annyi reményünk maradt, hogy remélhetőleg a Föld természetes folyamatai majd megoldják. Vagy valaki felfedez egy olyan technológiát, amivel megoldhatjuk gyorsan a helyzetet. Mert ha egyik sem jön be, akkor valószínűleg kihal a fajunk.

De azért ti majd örülhettek magatoknak, mert bátran nem foglaltatok állást...

2015. júl. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Már miért halna ki a fajunk?? Nem az egész földet fogja óceán borítani ha elolvad a jég, a jégkorszakban meg nem az egyenlítőig fog befagyni minden.
2015. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
50 év alatt 3 fok átlag hőm. A fajok 50%-a kipusztulna. ilyen meleg évmilliók óta nem volt a földön, és az ember sem élt még ilyen melegben, mert nem bírta volna...afrikában meg pl. a 3 fok nem 3, hanem 6...még 0.1 fok különbség is létfontosságú, és hatalmas különbség, nagyon nem mindegy, hogy +0.1/-0.1...rengeteg filmet vetítenek mostanában erről a TV ben.
2015. júl. 26. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:
És a Föld csak Afrikából áll?
2015. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, ahogy a szavanna terjeszkedik, nemsokára igen. 6 fok durván odébbtolja minden évben a határt.
2015. júl. 27. 10:52
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Az óriásnövéshez nem több oxigén kell, hanem több kaja. A rovarok testméretét korlátozza a nagy méretnél rossz hatásfokú légzőrendszer, de attól nem lesznek nagyok, ha ilyen akadály nincs. Ott van rengeteg más klíma- és egyéb tényező, ami a méretnek határt szab. Ilyen a kaja és a kajává válás veszélye, csak például.

A gerinceseknek meg végképp nem az oxigén szab határt. Nézz meg egy kékbálnát, nem nagyon fuldoklik.

Igen egy 65 millió évvel ezelőtti dinó ma megfulladna. Mert az akkori oxigénmennyiséghez megfelelő tüdeje volt. Ha ma élne, akkor a mostanihoz lenne megfelelő tüdeje. És ettől nem lenne sem kisebb, se nagyobb (esetleg nagyobb tüdőtérfogatú).

2015. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!