Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a hiperűr/hipertér?

Mi az a hiperűr/hipertér?

Figyelt kérdés
Angolul az i helyén y van, mik ezek a fogalmak? És a hipermeghajtás? Hiperhajtómű?

2015. júl. 9. 14:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Gondolom itt minden kedves hozzászóló Phd-val rendelkező komoly kutatásokban részt vevő fizikus, ugyanis dobálóztok itt olyan komoly kutatási témákkal (féreglyukak, sötét anyag, "negatív" energia...stb) amelyeket a legokosabbjaink próbálnak kutatni és megérteni több-kevesebb sikerrel.

Régi már a kérdés de ne vezessétek félre a kérdezőt ennyi baromsággal.

#3 as tipikusan aki megnéz pár scifit és azt hiszi tőle, hogy tudós lett.

#5ösnek mondanám, hogy a mi saját terünk nem 3D-s hanem 4D-s (x,y,z,t)...nem véletlenül tér-idő nek nevezzük a teret.

a "hipertér" ha több dimenziós attól még tökéletesen működhet benne az euklideszi geometri...ennek semmi köze hozzá.

itt a 3 derékszöges 3szöggel inkább a hiperbolikus geometriát kavarod szóval hagyjuk is.


Összegezve a hiperűr hipertér filmes kitalációk DE van fizikai alapja, mégpedig a féreglyukak, amik tkb. feketelyukak amelyek összekötnek két távola galaxisrészt a tér meghajlításával (kb mind a #3as papiros példája)

azonban ilyenekbe nem lehet csak úgy belemenni mert rettentő instabil és azonnal bezáródna amint berepülünk az űrhajóval.

Itt jön az amire szerintem az utolsó gondol a negatív energiával (ami nincs), hogy antianyaggal nyitva lehet tartani de azt meg nem lehet csak úgy hipphopp előálltani.

2016. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11

Szerintem a 10-es arra gondolt, hogy elméleti szinten (nem műszakilag) már vannak olyan elképzelések, számolások, amivel lehetne "térhajtóművet" készíteni (persze egyelőre szigorúan elméleti síkon).


Az a lényeg, hogy nem az űrhajót gyorsítjuk fel, hanem a teret hajlítja meg úgy maga körül, hogy hajtsa előre az űrhajót. A negatív energiás elméleti hablatyot egyelőre nem sikerült megértenem, buzzwordökkel pedig nem akarok dobálózni. Talán azért kell nekik, mert negatív tömegű anyaggal tudnának csak létrehozni olyan gravitáció-szerű térgörbületet, ami nekik kell geometrikailag.

[link]


Az antianyag pedig mint űrutazáshoz használható üzemanyag merült fel, mivel anyag-antianyag kölcsönhatást felhasználva nagyon hatékonyan lehetne energiát előállítani. Persze pénzben iszonyat drágán.


----------

Amúgy meg ha phd-s fizikusokra várnánk gyiken, akkor aztán marha sok ember kapna választ. Itt bevezető-jellegű válaszokat kell várni, aki nem így tesz, az rossz helyen jár. Néha felbukkan pár valódi hozzáértő is, de jellemzően ha én valamire kimerítő választ keresek, akkor sokkal egyszerűbb magamtól utána nézni.

2016. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ui.: Bocs az írásért, vissza olvasva nem lett túl magyaros.
2016. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Először is a hipertér nem feltétlenül 4 dimenziós tér. A lényeg hogy az adott térnél több kiterjedése, dimenziója legyen. A mi 3D-s érzékelésünknél jó a 4,5,6 és akár a 7D-s tér is. Már ha ez létrehozható. Visszatérve a papíros példára: a papír 2D-s terét egy az ott nemlétező kiterjedésbe görbítették át, a 3. dimenzióba. Mint tudjuk, a papíron létezhet egyenes vonal, függetlenül attól hogy meg van-e hajlítva. (ne feledjük, az "egyenes" szó relatív) Ezek alapján, a valódi dimenziók közötti utazás nem károsítja a teret, tehát az utazás többször is elvégezhető. Ennek az elméletnek tehát az a lényege hogy egy testet egy másik dimenzióba görbítjük át, majd vissza hozzuk a mi valóságunkba. A test az utazás során nem sérül, hiszen 3D-ben is létezhet 2D-s sík. Avagy 4D-ben is létezhet 3D-s test. Mivel ez még elmélet, nem tudhatjuk hogy az utazás hogy történne. Akár az is lehet, hogy a különböző dimenzióban létező világok a saját fizikai valóságunk miatt az utaztatott testet az eredetinél több dimenzióssá változtatják arra az időre, amíg az utazás tart. Ez egy elmélet az eddigi talán 3 létezőből.
2016. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Lényegében csak a teret kell meghajlítani. A teret pedig minden hajlítja. Innentõl kezdve olyan hajtómū kell hatalmas gravitációt generál ami meghajlítja a teret. Olyan mértékū hajlítás hogy féreglyuk jöjjöj létre pedig csak fekelyukak képesek. Annyi instant energiát meg az ember több hidrogén bomba felrobbantásával sem tud elõállítani.
2017. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!