Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért áll meg az idő, amikor...

Miért áll meg az idő, amikor dolgozom, annak ellenére, hogy egyáltalán nem unom/utálom, amit csinálok?

Figyelt kérdés

Olyan Donnie Darko-s a hangulat ilyenkor. Ránézek az órára 23:00. Gondolkozom, kimegyek a bögrémért, újra átgondolom a koncepcióm. Úgyérzem, hogy eltelt 10-15 perc. Az órán 23:02. Így 3-4 óra olyan érzetet tud adni, mintha 6-8 lenne és átszellemülök, kimerülök rendesen.


A koncentrálás miatt van és meditációs állapotba kerülök? Vagy ez lenne a flow élmény? Nektek volt már ilyen?


2015. jún. 18. 09:49
 1/4 A kérdező kommentje:

Kedves GYIK,


Kérlek ne vegyétek ki a Tudomány kategóriából, véletlenül írtam az Alkalmazottba.

2015. jún. 18. 09:53
 2/4 anonim ***** válasza:
Az idő relatív
2015. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
csak akkor, ha einsteinnek van igaza
2015. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Mint írták, az idő relatív, próbáld csak ki, mennyire máshogy telik a vécéajtó két oldalán. :D


Nekem egyébként éppen ellentétes a tapasztalatom, épen hogy a semmittevés közben áll meg az idő, amikor koncentráltan elfoglalom magam valamivel, úgy elszaladnak az órák, hogy csak na.

Azért el tudok képzelni olyan felfokozott agyi állapotot, amikor rövid idő alatt olyan sok dolgot össze tudsz rendezni-szervezni fejben, ami általában többszörös időbe kerül, na ilyenkor az elvégzett munkamennyiségből származhat téves idő-saccolás, de nem a "belső óránkból", nem időérzet, mert annak szerintem ilyenkor éppen rövidebben kéne lennie. Te viszont többnek ÉRZETT időt írtál, ezt nehezemre esik elképzelni.

Ehhez nekem tutira a Csúcshatás film drogja kellene, vagy a Pókember felgyorsult akcióképessége. :D

2015. jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!