Ez lehetséges? (többi lent)
Egy rövid ideig igen.
Hamar leáll.
Ha szembeállított ventillátorok közül az egyik ventillátorral fújatod a másikat, akkor ez a második ventillátor nem a bekapcsolt állapotának megfelelő irányban forog, és előre fújja a levegőt a másik felé, hanem ellenkezőleg, a kényszeráramlás miatt a levegő hátrafelé távozik belőle.
Ha a fújó ventillátort kikapcsolod, a tehetetlenség ellenében a légellenállás és csapágysúrlódás mind a kettőt megálítja. Ketteske nem fogja szívó hatásával segíteni az aktív ventillátort, az ugyanolyan módon fog megállni, mintha a passzív ventillátor ott sem lenne...
Hármaska! Én az egész kérdést elméleti szinten "dolgoztam fel" abból a tényből kiindulva, miszerint ha két ventilátort egymással szembe állítasz és az egyiket bekapcsolod, akkor a másik forogni fog a bekapcsolt által keltett légáramlat miatt.
A személyes értelmezésem szerint a kérdező valami olyasmit szeretett volna tudni, hogy a második (megfújt) ventilátor által termelt energia képes lenne-e hajtani az elsőt és fenntartani az áramlást és a forgást.
A válasz erre az hogy nem. Mégpedig a csapágysúrlódás és a forgásiránytól teljesen függetlenül.
Nekem úgy tűnt hogy ez a klasszikus (és ezerszer felmerülő) villanymotor hajt generátort, generátor táplálja villanymotort klasszikus örökmozgó gondolatkísérletének egy változata.
Arról nem is beszélve hogy az aszinkron motorok nem szívesen termelnek ilyen egyszerűen áramot.
De ez már a kérdésnek inkább a gyakorlati oldala ahova nem is nagyon érdemes átmerészkedni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!