Lehetséges lenne egy ilyen örökmozgót előállítási?
Valamit mindig elfelejtenek vagy nem tudnak azok akik időről időre mindig ezzel rendszerrel próbálkoznak.
1.) Legfontosabb amikor a generátor elektromos terhelést kap úgymint egy véges elektromos ellenállású fogyasztót kötsz a sarkaira (jelen esetben akksit)akkor nehezebb megforgatni a tengelyét mintha üresen próbálnád. Ez Lentz törvénye miatt van.
2.) A generátor csak max 95% hatásfokkal működik.
A villanymotor csak 90% hatásfokkal működik.
Az akkumulátor pedig csak 99% hatásfokkal műkszik.
A kábeleken és csatlakozásoknál is elektromos veszteség van.
Ezért nem működhet amit írsz.
Ez az "elmélet" igen gyakori és működik is elméletben amíg nem számolunk a veszteségekkel.
Sajnos sem a generátorból, sem az akkuból, sem a motorból nem lehet annyi hasznos energiát kinyerni mint amennyit belefektettünk.
Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani a dolgot, hogy a generátor egy lyukas vödör, az akksi meg egy lyukas láda, az energia meg a víz, amit ide-oda öntözgetsz a két edény között. Az energiveszteség pedig az, ami a vízből kicsorog a lyukon át. Szóval hiába töltögeted oda-vissza a vizet a láda és a vödör között, előbb-utóbb el fog fogyni, mert kicsepeg a lukakon. Amikor elfogy, akkor leáll a rendszer is.
A kettő között csupán annyi a különbség, hogy olyan vödröt már tudunk készíteni, amelyik nem lukas, olyan fogyasztót viszont még nem, amelyikből nem szivárog el az energia. A termodinamika fő tételei szerint pedig nem is fogunk tudni soha. Legalábbis a jelenleg ismert technológiák és fizikai törvények szerint nem.
Állítólag örökmozgó nem létezik.
De ennek 2 dolog is ellentmondani látszik.
1) Ez az örökmozgó-téma már évszázadok óta megy, és úgy látszik soha nem áll le.
2) Állítólag az emberi hülyeség határtalan, és hülyeség meghajtású örökmozgót lehet készíteni:
Egy papírlap mindkét oldalára írd rá, hogy "Fordíts!"
Aztán a papírlap örök forgásban lesz, amíg csak betartják az utasításokat.
Csak a hülyeség hajtja, ... :D
Termodinamika I-II... (nagyon röviden annyi, hogy nincs 100%os hatásfokú gép, és az entrópia egyirányú)
és akkor ennyi is volt az örökmozgókról való vita
Mondjuk árammal vizet bontani nem éri meg, hogy hidrogénnel hajtsuk a motort, mert mondjuk akkor már aksiról is mehetne egy jóval nagyobb hatásfokú villanymotor, nem beszélve arról, hogy mennyi veszteségünk volt már eddig is az áramhálózaton.
Két irányban lenne most az energetikának piaca.
1. Üzemanyagcellák, ahol kémiai úton katalizátorok segítségével bontják az energiahordozót, és nyernek elektromos energiát. (ez a reálisabb közeli jövő)
2. A Maxwell-démon elvhez hasonló kvantum dolgok. (ha van kedve valakinek egy nobel-díjhoz)
Igen, mindenhol lesz sok energiaveszteség, általában komponensenként 90-99% energia marad meg. Ez a mai mérnöki tudományok egyik nagy kihívása, minél több energiát megtartani (szupravezető, vákuum, hidrosztatikus vagy mágneses csapágyak, hőszigetelés)
Vicces, hogy ha felrajzolod pl egy szivattyú energiadiagramját, aminek az a feladata hogy energiát adjon egy folyadéknak, akkor a diagramon belül is lesz 4-5 lépés energiaveszteséged, és csak 1 lépés az energianövelés. Vagy mondhatnám egy elem belső ellenállását. Vagy a bruttó/nettó fizetést :D
Vagy hogy egy növény a fény törtrészét hasznosítja, egy növényevő a növény energiájának törtrészét, egy húsevő a növényevő energiájának törtrészét, az ember pedig a húsevő energiájának kis részét. Ergo ha ezt a táplálékláncot tekintjük akkor az ember egy nagyon rossz hatásfokú napkollektor.
Ajánlom a Tesla autóját, ők pont ezt csinálják, fékezéskor megpróbálnak minél több energiát visszanyerni, így nagyságrendekkel jobb hatásfokot érnek el bármilyen más autóhoz képest.
A termodinamika II vicces dolog, annyit mond, hogy az energia eloszlik, lehetetlen úgy összegyűjteni, hogy valahol máshol ne küldenéd szanaszét. Minden véletlenszerűsödik, minden rendszer elmúlik egyszer. Ha rendet raksz a szobádba, előbb-utóbb rendetlenség lesz, ha más nem azért mert pár száz év alatt a természet erői szétgyepálják az egész házat. Előbb utóbb minden csillag kialszik mert annyira egyenletes lesz az energia eloszlása, hogy sehol nem lesz egy akkora pukli hogy csillag születhessen belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!