Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány bar nyomás lehet egy 50...

Hány bar nyomás lehet egy 50 tonnás palackemelőben?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne hogy egy hidraulikus palackemelőben, amely 50 tonnás ha egy 50 tonnás tárgyat emelek fel vele akkor hány bár nyomás lehet benne illetve hány báros hidraulikus munkahengerrel tudnám ezt kiváltani hogy ugyan olyan emelőképessége legyen, az emelt felölet nagysága egy 50mm átmérőjű kör felületének felel meg.

2015. máj. 24. 14:51
 1/3 dellfil ***** válasza:
100%

Tehát ötven tonnát akarsz felemelni egyetlen munkahengerrel, amely húsz négyzetcentis felületű? (Ötven milliméter átmérőjű dugattyúnak kb. húsz négyzetcentiméter a területe)

Nos, mivel egy bar az egy kilogramm per négyzetcentiméter, így ötvenezer kilogramm per húsz négyzetcentivel számolva, az kettőezer-ötszáz bar nyomás kellene. Minimum. :) Ez komoly tömítési problémákat vet fel, nem beszélve a hidraulika csövekről...

Drámaian le lehet ám csökkenteni a nyomást, ha nagyobb felületet veszel! Például úgy, hogy több munkahengert alkalmazol. Kettő már lefelezné, négy lenegyedelné, stb... a nyomást. Mondjuk egy négyzetméter felületű dugattyúval már elég volna öt bár, hogy megemelj ötven tonnát. :D

Ámbár, lehet, hogy rosszul értelmeztem az általad leírtat: "...hogy ugyan olyan emelőképessége legyen, az emelt felölet nagysága egy 50mm átmérőjű kör felületének felel meg."


dellfil

2015. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dellfil ***** válasza:
100%

Még valami. Utána néztem, hatszáz bar-ig mennek el a rendszernyomással.

Tehát 50 mm átmérőnél (19,625 négyzetcenti dugattyúfelület) 11,775 tonna erő érhető el 600 bar nyomással.


dellfil

2015. máj. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Dellfil, köszönöm a válaszodat. Valójában arról van szó hogy van egy présgépem, amihez egy 50 tonnás olajemelőt használok ennek a dugattyúja kb 50mm átmérőjű. Egy ilyet [link]

és ezt szeretném kicserélni egy hidraulikus rendszerre, amit néztem munkahenger az most pontosan nem tudom de kb olyan 60cm hosszú, és 50 mm átmérőjű dugattyú van benne, és ehhez jár egy 400 baros szivattyú. Most nem tudom hogy akkor egy ilyen kézi olajemelővel nagyobb erőt "nyomást" tudok kifejteni mint egy munkahengerrel?

2015. máj. 24. 17:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!