Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 200 literes acél hordó,...

Gábor t kérdése:

200 literes acél hordó, mekkora nyomást bír?

Figyelt kérdés

Szia. psi, bar, ? fontos lenne, hogy tudjam.

Nem fontos a tapasztalat, elég ha valaki kiszámolja , méreteket nem tudok.

Válaszokat előre is köszönöm.



2015. máj. 4. 16:42
 1/4 spectator ***** válasza:

Erre így aligha fogsz választ kapni! Legalább azt kellene tudni, meg van-e pántolva, vagy síma lemez. Az ún. kazánképlet:

D*P/(2*v)= szigma (feszültség az anyagban)

A mértékegységeket úgy kell megválasztani, hogy erre erő/felület adódjék. Ezt lehet anyagtáblázatokkal (szakító-szilárdság) összehasonlítani, hogy bírja, vagy sem.

2015. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ. Gondoltam rá utólag, hogy tán kevés az információ.

Nem pántolt.

Öntöző rendszerhez kellet, Szomszéd ötlete volt , hogy legyen elég puffer :).

Állította, hogy 3 bárt simán ki bír, nem hittem ezért is kérdeztem talán elég laikusan. bocs.

Túl vagyok a teszten , 1,5 bárnál már ijesztően kidagadtak a hordó oldalai, ezért nem is kisérleteztem vele tovább . (a teszt tisztán vízzel történt)

2015. máj. 4. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyomd fel nyugodtan 3 barra, de arra ügyelj, hogy 100 méteres körzetében ne legyen senki a teszt alatt.

Ha lassan emeled a nyomást, nem hirtelen, akkor inkább csak elengedi valamelyik hegesztést, mintsem szétrobbanjon repeszdarabokat köpködve.


De ha a sima gázolajos hordóra gondolsz, akkor azt alapvetően nem arra tervezték, hogy 1-1,2 barnál nagyobb nyomásnak legyen kitéve, főleg nem tartósan. Ez esetben ajánlatos valami más jellegű víztározó után nézni.

2015. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia. :) tetszik az ötlet, még lehet belőle valami :D

Megoldásként fűtési tágulási tartályt fogok használni.

Találtam 80 literest 16000 ért, jobb mint robbantani, bár nem olyan mókás.

2015. máj. 5. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!