Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sürgős! Hogyan kapom ezt...

Sürgős! Hogyan kapom ezt matematikailag ennél fizikai a képletnél?

Figyelt kérdés

Nos a kérdésben leírtak nem igen mondanak sokat, úgyhogy itt elmagyarázom.


A lényeg, hogy a gázok tulajdonságait, statikáját tanuljuk áramlástanból, és az egyszerűsítés kedvéért azt találtam ki, hogy az alkalmazandó 3-4 képletből csinálok egy összetett képletet, amit alkalmazva rögtön a kérdéses paraméter értéket megkapom.


A többit nem is kell lemondanom, úgyis látni fogjátok a képen. A lényeg, hogy elméletileg jól csináltam, mégis az eredmények nem lehetnek egyenlőek egymással. Egyszerűen fogalmam sincs hol rontottam el.


A link:


[link]


2015. máj. 9. 19:46
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Viszont még kérnék segítséget.


Eddig kiszámoltam a magasságot izotermikus és izentropikus légkörben, de normál légkörben még nem. és sajnos nem is tudom hogyan kell. Tudnátok benne segíteni?

2015. máj. 9. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!